خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مقامات عالیرتبه افغانستان با نمايندگان سکتور خصوصی امریکا ديدار نمودند

مقامات عالیرتبه افغانستان با نمايندگان سکتور خصوصی امریکا ديدار نمودند

Apr 13, 2019 - 12:54

کابل (پژواک، ٢٤ حمل ٩٨) : همايون قيومى سرپرست وزير ماليه و خليل احمد صديق رئيس بانک مرکزى افغانستان، با مقامات سکتور خصوصى امريکا ديدار نمودند.

در يک خبرنامه که از طرف سفارت افغانستان در واشنگتن منتشر شده، آمده است که محمد همایون قیومی سرپرست وزیر مالیه و خلیل احمد صدیق رئیس بانک مرکزی افغانستان، در نشستى که شام امشب توسط سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان در مقر این سفارت در واشنگتن دی سی برگزار گردیده بود، با نمایندگان شرکت ها و سکتور خصوصی امریکا ملاقات نمودند.

منبع گفته است در این نشست که هیئت رهبری سفارت افغانستان هریک مدینه قاسمی مستشار وزیر مختار، فضل الرحمن فاضلیار مستشار سفارت، جاوید جویا اتشه تجارتی و سید ذبیح الله مهدى یار مستشار سفارت نیز حضور داشتند، راجع پیشرفت های اقتصادی- تجاری افغانستان و چگونگی ارایه خدمات بانکی در کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

در خبرنامه آمده است که سرپرست وزیر مالیه کشور، ضمن تشریح برنامه ها و پروژه های کلان اقتصادی و تعهدات حکومت افغانستان مبنی بر خودکفایی، در مورد سکتور خصوصی و پروژه هایى که که دارای اولویت بوده و مساعد برای سرمایه گذاری خارجی در افغانستان اند، صحبت نمود.

متعاقباً خلیل صدیق رئیس بانک مرکزی افغانستان، در مورد سهولت های بانکی در افغانستان و نحوه داد و ستد بانک های افغانستان با سایر بانک های بین المللی، توضیحات همه جانبه ارائه نمود. وی اضافه نمود که صنعت بانکداری در افغانستان، با معیارهای جهانی اعیار شده و همه تلاش ها بر این است تا در مطابقت با نورم های بین المللی؛ خدمات و سهولت های بانکی را برای مشتریان داخلی و خارجی و به ویژه سرمایه گذاران بین المللی فراهم سازد.

در خبرنامه آمده است که نمایندگان سکتور خصوصی و برخی مسئولین شرکت های معتبر امریکایی به شمول مقام های وزارت تجارت امریکا که در این نشست حضور داشتند، ضمن طرح سوالات و تشریک دیدگاه های شان راجع به چشم انداز سرمایه گذاری در افغانستان، از پذیرايی سفارت افغانستان و ارائه معلومات توسط وزیر مالیه و رئیس بانک مرکزی افغانستان در راستای تشویق سرمایه گذاران، ابراز امتنان نمودند.

هردو جانب وعده سپردند تا به هدف پیگیری بیشتر مسایل تجارت و سرمایه گذاری در افغانستان، برنامه ها و ملاقات های بعدی را در واشنگتن و کابل برنامه ریزی نمایند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement