خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افراد ناشناس ساختمان يک ليسه را در فراه با مواد منفجره تخریب کردند

افراد ناشناس ساختمان يک ليسه را در فراه با مواد منفجره تخریب کردند

Apr 15, 2019 - 11:28

 

فراه (پژواك، ٢٦ حمل ٩٨): افراد ناشناس، شب گذشته ساختمان ليسۀ نسوان «شهيد بنفشه» در قريه تيوسك در مركز فراه را، ذريعۀ مواد انفجارى تخريب کرده اند.

محمد عظيمى رئيس معارف ولايت فراه، ضمن بيان اين مطلب به آژانس خبرى پژواک گفت که بيشترين قسمت هاى ساختمان اين ليسه که دارى چهارده صنف درسى مى باشد، تخريب شده است.

او افزود که شب گذشته يک محافظ در اين ليسه حضور داشت؛ اما افراد مسلح ناشناس چشمان او را بسته نموده و بعد از لت و کوب، او را در يک اتاق نداخته و قسمت هاى ديگر ساختمان يادشده را با مواد منفجره تخریب کرده اند.

به اساس معلومات وى، در اين ليسه ٨٠٠ دختر، آموزش مى بينند و يکى از ليسه هاى ممتاز در اين ولايت مى باشد.

ارشاد، باشندۀ قريه تيوسك، با تاييد اين خبر گفت: «مرتكبين اين عمل، بايد از وجدان خود خجل باشند... يك مسلمان نبايد به همچو عملى دست بزند؛ در حاليكه خداوند (ج) طلب علم را بالاى مرد و زن مسلمان فرض گردانيده است.»

تا حال كسى و يا گروهى مسئوليت منفجر کردن ساختمان اين ليسه را که در ساحۀ تحت کنترول طالبان موقعيت دارد، بر عهده نگرفته است.

قابل يادآورى است که در دو ماه گذشته، اين سومين بار است كه ساختمان ليسه نسوان شهيد بنفشه، از سوى افراد ناشناس ازطرف شب، با انفجار تخریب مى شود. در دو حملۀ گذشته، سه اتاق اين ليسه تخريب شده بود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement