خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سيلاب ها در پروان صدهاخانواده را بيجا کرده است

حوادث

آرشيف

سيلاب ها در پروان صدهاخانواده را بيجا کرده است

Apr 16, 2019 - 14:45

چاريکار(پژواک، ٢٧ حمل ٩٨): در پروان، صدها خانواده به اثر سرازیر شدن سیلاب ها بيجا، صدها منزل رهايشى و صدها جريب زمين با ٣٠ کيلومتر سرک متضرر و يا تخريب شده و جاده پروان- باميان نيز مسدود گرديده است.  

از شب جمعۀ گذشته به اين طرف، در مناطق مختلف کشور، بارش باران جريان داشته و در برخى مناطق، سبب سرازير شدن سيلاب گرديده و خساراتى را نيز به بار آورده است.

احمد لمرعثمانیار ولسوالی سیدخیل ولایت پروان، به آژانس خبرى پژواک گفت که به دنبال باران هاى چند روز اخير که سبب افزايش زياد آب در درياى غوربند و پنجشير و همچنان تهديد براى منازل مسکونى شده، بیش از ٦٠٠ خانوادۀ قريه هاى دانياخيل، جبارخيل، حمزه خيل، نصرالله خيل، کمانگر، جانخانخيل، ناصرخيل و پل ملاحبيب اين ولسوالى، منازل شان را ترک کنند.

موصوف گفت که اين خانواده ها به مناطق مختلف اين ولسوالى بيجا شده و در مساجد، مکاتب و خيمه ها به سر مى برند.

همچنان نورآقا سامع ولسوال سیاگرد ولایت پروان گفت که سيلاب ها در دهن درۀ فندقستان سياه گرد، پانزده منزل مسکونى را تخريب نموده و بيش از صد منزل مسکونى ديگر در اين منطقه تحت تهديد آب قرار دارند. 

او افزود که سيلاب حدود سى کيلومتر سرک چندين قريه سياه گرد را تخريب نموده، رفت و آمد مردم اين مناطق به مرکز ولسوالى قطع شده و جاده پروان- باميان در غوربندهاى پروان نيز به روى ترافيک مسدود شده است. 

وى افزود که صدها جریب زمین زراعتی نیز به اثر سیلاب ها در این ولسوالی متضرر و يا تخریب شده است.

از سويی هم شمس الحق شیخانی عضو شورای ولایتی پروان گفت که سيلاب ها در قريه هاى دولت شاهی، قلعه ملک، بهادرخیل و علی خیل ولسوالی بگرام ولایت پروان نيز صدها منزل مسکونی را متضرر کرده است.

نصيراحمد باشنده قريه بخشى خيل گفت که صبح امروز، در اين قريه دو کودک مفقود شده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement