خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ٤٥٩ جريب زمين در سمنگان باغ هاى احداث گرديد

زراعت

آرشيف

در ٤٥٩ جريب زمين در سمنگان باغ هاى احداث گرديد

Apr 17, 2019 - 14:22

ایبک (پژواک، ٢٨ حمل ٩٨):در ولايت سمنگان درمساحت ٤٥٩ جريب زمين باغ ها ايجاد شده و نيمى از سه عشاريه پنج ميليون افغانى هزينۀ آن را بانک جهانى و متباقى زمينداران پرداخت کرده است. 

اين مطلب را انجنیر محمد جعفر حسینی مسوول باغداری پروژه ملی باغداری و مالداری وزارت زراعت در سمنگان به آژانس خبرى پژواک بيان کرد.

وى گفت که باغ هاى يادشده در کمپاين بهارى که در ماه حوت ١٣٩٧ آغاز و ديروز پايان يافت، در مرکز و سه ولسوالى اين ولايت احداث شده است.

به اساس معلومات منبع، در ولسوالی فیروز نخچیر در ١٢٠جریب زمین باغ هاى انگور، در ولسوالی روی دوآب در ١١٦جریب زمین باغ هاى سیب و ٢٦ جریب زمین باغ هاى زردالو، در ولسوالی حضرت سلطان در ١٣٠ جريب زمين باغ هاى انگور و ٢٠ جریب زمین باغ هاى بادام و در ایبک مرکز سمنگان در ٤٠  جریب زمین باغ هاى بادام و هفت جریب زمین باغ هاى ناک احداث کرده اند.

به اساس معلومات رياست زراعت سمنگان، در چند سال اخير از طریق پروژه ملی  باغدارى و مالداری   در مرکز و ولسوالی های سمنگان در بيش از ده هزار و چهارصد جريب زمين  باغ های، بادام، انگور، زرد آلو، گیلاس، شفتالو و سیب  و در پنج هزار جریب زمین للمه باغ های پسته احداث گردیده  است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement