خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

بیش از ۱۲۳هزار ملکیت در ۱۰ ناحیۀ شهر کابل سروی و ثبت شده است

بیش از ۱۲۳هزار ملکیت در ۱۰ ناحیۀ شهر کابل سروی و ثبت شده است

Apr 18, 2019 - 16:26

کابل(پژواک، ۲۹ حمل ۹۸): شاروالی کابل، از ثبت و سروی بیش از ۱۲۳هزار ملکیت در ۱۰ ناحیه شهر کابل خبر داده می گوید که روند بررسی و ثبت ملکیت ها در این راستا، به شدت جریان دارد.

همچنان اداره عالی بررسی، درسال مالی ۱۳۹۷ تفتیش رعایت قوانین و مقررات را در ۴۹۲ مرجع شامل وزارت‌ها، ادارات مستقل و نماینده‌ گی‌ های سیاسی در خارج کشور، تصدی‌ها و موسسات و شاروالی‌ها در مرکز و ولایات، انجام داده است.

با این حال، «برنامه حسابدهی حکومت به ملت» در (۲۱ حمل) به اساس حکم رئيس جمهور آغاز و در پنجم ثور سال روان خاتمه مى يابد.

تا به حال وزارت های صنعت و تجارت، اقتصاد، مالیه، انرژی و آب، شهرسازی و اراضی، ترانسپورت، مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، ارشاد، حج و اوقاف، معارف، تحصیلات عالی، امور سرحدات و قبایل، اطلاعات و فرهنگ، اداره ملی تدارکات، اداره ملی احصائیه و معلومات، اداره انکشاف زون پایتخت، اداره عالی بررسی، اداره انسجام کوچی ها و اداره ملی ستندرد (انسا)، اداره ترافیک، اکادمی علوم و اداره تنظیم خدمات مخابراتی (اترا)، گزارش کارکردهای یک ساله و پلان های سال روان شان را با رسانه ها شریک ساخته اند.

شاروالی کابل

احمد ذکی سرفراز شاروال کابل، امروز (پنجشنبه) در هشتمین روز برنامه یادشده در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت، گفت که روند ثبت ملکیت ها در ساحات پلانی و غیر پلانی به شدت جریان دارد و تا به حال بیش از ۱۲۳هزار ملکیت در ۱۰ ناحیه شهر کابل سروی و ثبت شده است.

وی همچنان، توزیع ۳۸ هزار کتابچه صفایی به املاک راجستر شده جدید در ۱۷ ناحیه شهر، تکمیل پلان های ستراتیژیک برای ۳ ناحیه شهر و ایجاد طرزالعمل محصول صفایی و میتودولوژی قیمت گذاری زمین و ساختمان؛ به عنوان دستاوردهای اداره اش در بخش اصلاحات و حکومتداری خوب، یاد کرد.

موصوف، سروی و ثبت ۱۶۱ هزار ملکیت در ۱۰ ناحیه، تهیه نقشه های ابتدایی وآدرس یابی در ۵ ناحیه، آغاز تطبیق فاز اول پروژه آدرس دهی در شهر کابل، توزیع ۴۲۶ هزار تعرفه صفایی به املاک سروی شده در ۲۲ ناحیه را از برنامه های شاروالی کابل در بخش اصلاحات و حکومتداری خوب خواند.

او علاوه کرد که این اداره، توانسته بیش از ۴ میلیارد افغانی در سال گذشته، عواید جمع آوری نماید و در نظر دارد تا در سال جاری ۴.۵ میلیارد افغانی عواید را جمع آوری نماید.

سرفراز گفت که تطبیق ۲۹ پروژه در بخش های قیرریزی سرک ها، بهسازی جاده ها، تأسیس پلهای عابر، پیاده روها و ساخت و پاک کاری کانال ها در سال گذشته تطبیق شده و این اداره توانسته ۹۲ درصد بودجه انکشافی اش را به مصرف برساند.

وی در ادامه گفت که سروی ودیزاین ۲۰۰ کیلومتر سرک، اسفالت و کانکریت ۱۲۷ کیلومتر سرک و کوچه در نواحی مختلف، سنگفرش ۱۸۶۰۰ متر مربع پیاده رو؛ ترمیم و داغگیری ۷۰ هزار مترمربع سرک ها و اعمار ۱۲ کیلومتر کانال اصلی و فرعی، از دستاوردهای شاروالی کابل در زمینه اعمار سرک و کانال می باشد.

او تصریح نمود که خریداری۵۰ عراده واسطه تنظیفی مختلف النوع، نصب و خریداری ۲۰۰۰ زباله دانی، جمع آوری وانتقال بیش از ۸۰۰ هزار مترمکعب کثافات جامد، ۳۷ هزار مترمکعب کثافات مایع و ۳۵ هزار متریک تُن لوش و خاک و تطبیق واکسین ضد مرض سگ دیوانه بالای بیش از ۵ هزار سگ ولگرد، از دستاورد دیگر این اداره می باشد.

شاروالی کابل، تأسیس ریاست انسجام امور ترافیک، دیزاین ونصب ۱۰ پل هوایی عابر پیاده رو، آغاز تأسیس ۲۶۴ ایستگاه بس های شهری در ۹ مسیر شهر، الکترونیکی سازی سیستم های لایسنس و جواز رانندگی و الکترونیکی سازی آرشیف مدیریت ترافیک؛ کارکرد شاروالی کابل در بخش بهبود وضعیت ترافیک در جریان سال ۱۳۹۷ را تشکیل می دهد.

وی خاطرنشان کرد که بازسازی ساختمان پل های موتر رو «شینه و پاچا» بالای دریای کابل، سروی و دیزاین سرک های شهر به طول ۶۵ کیلومتر، اسفالت و کانکریت ۱۳۰ کیلومتر سرک، سنگفرش بیش از ۸۰ هزار مترمربع پیاده رو و بهسازی ۳۳ چهار راه مزدحم شهر، برنامه های عمده شاروالی کابل برای سال ۱۳۹۸ در بخش ترانسپورت و زیربنا را تشکیل می دهد.

اداری عالی بررسی

سید محمد مهدی حسینی معاون مسلکی این اداره که در برنامه «حسابدهی حکومت به ملت» دستاوردهای این اداره را بیان می کرد، گفت که اداره عالی بررسی، درسال مالی ۱۳۹۷ تفتیش رعایت قوانین و مقررات را در ۴۹۲ مرجع شامل وزارت‌ها، ادارات مستقل و نماینده‌ گی‌های سیاسی در خارج کشور، تصدی‌ها و موسسات و شاروالی‌ها در مرکز و ولایات، انجام داده است.

وی افزود که در نتیجه بازرسی ‌ها ۴۵۹ گزارش نتایج بازرسی بعد از تحلیل و ارزیابی، به مراجع مربوط فرستاده شده که توحید ارقام یافته‌های بررسی منحیث تفاوت‌های پولی از مدارک مختلف مانند تفاوت عدم وضع مالیه، تفاوت قیمت، جریمه تاخیر، اضافه پرداخت، کمیشن ترانسپورتی، باقیداری معتمدین، سنجش‌های نادرست، محصول صفایی، کرایه، عدم پرداخت قیمت زمین، حــق‌الاجاره، تکس لــوایح و سایر مــدارک، جمعاً حدود چهارونیم میلیارد افغانی، بیش از ۱۰ میلیون دالر امریکایی، بیش از ۳ میلیون یورو، حدود ۳۰۰ هزار ریال سعودی و ۹۷۰ هزار روبل روسی، بیرون‌ نویس و به خزانه دولت قابل تحصیل دانسته شده است.

موصوف گفت مبالغى که در نتیجه بازرسی‌های رعایت قوانین و مقررات این اداره قبلاً تثبیت و به مراجع ذیربط ابلاغ شده ‌بود، نظر به حصول اطمینانیه ‌های مراجع بازرسی شده در سال مالی ۱۳۹۷ ادارات بودجوی مرکزی و محلی، تصدی‌ ها و شرکت‌ های دولتی، شاروالی‌ها، ساختمانی و عواید جمعاً بیش از دوونیم میلیارد افغانی و بیش از ۱۳۲ هزار دالر امریکایی تصفیه، حدود ۲۹۶ میلیون افغانی و بیش از۹۵ هزارو ۳۵۲ دالر امریکایی تحصیل و شامل خزانه دولت گردیده ‌است.

وی تصریح کرد که اداره عالی بررسی در سال ۱۳۹۷ به تعداد ۴۰ پروژه بانک جهانی به شمول صندوق کمکی برای بازسازی افغانستان را بازرسی نموده که مجموع ارزش پولی یافته‌های تفتیش، حاوی حدود ۱۸۶ میلیون افغانی و حدود ۶۸۱ هزار دالر امریکایی می‌باشد که نتایج بررسی پروژه‌ها، به بانک جهانی ارسال گردیده ‌است.

به گفته او، اداره عالی بررسی در جریان بازرسی های امور سال مالی ۱۳۹۷، موارد سوء استفاده و حیف و میل دارائی عامه را در جریان بررسی در مرکز و ولایات تثبیت نموده که خسارت وارده در ۱۷ دوسیه، جمعاً مبلغ ۸۰ میلیون افغانی را احتوا می نماید، قضایای متذکره به خاطر تحقیق به لوی څارنوالی راجع شده است.

وی خاطر نشان کرد که اداره عالی بررسی، با انجام تفتیش‌های معیاری و رعایت ستندردهای بین ‌المللی تفتیش، نقش برجسته ‌یی در کسب رتبه دوم شفافیت بودجه‌ ای افغانستان در سطح منطقه داشته‌ است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement