خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

توزیع نمرات رهایشی به خانواده های سربازان در لغمان آغاز میشود

توزیع نمرات رهایشی به خانواده های سربازان در لغمان آغاز میشود

Apr 18, 2019 - 18:34

 مهترلام (پژواک، ۲۹حمل ۹۸): مسئولین ولایت لغمان میگویند که به زودی توزیع نمرات رهایشی در ولسوالی قرغه یی، به خانواده های سربازان آغاز شود.

شهرک فرمانخیل ولسوالی قرغه یی، دارای ۱۸۷۲ نمره رهایشی می باشد که از این جمله هزار تن، پول تصاحب نمرات را نیز تحویل نموده اند.

هر خانواده، شش سال قبل ۵۰هزار و ۵۰۰ افغانی را به حکومت تادیه نموده بودند که در مدت متذکره، بارها به ادارات ذیدخل مراجع نموده اند، ولی نتیجه در پی نداشت.

آژانس خبری پژواک، به تاریخ ۱۳حوت سال پار، گزارشى را مبنی به سهل انگاری مسئولین که سبب تاخیر در پیشبرد کارهای این شهرک شده، پخش نموده بود.

اما اکنون مسئولین درلغمان میگویند که مشکلات موجود فرا راه شهرک حل شده و روند توزیع نمرات رهایشی، به زودی آغاز خواهد شد.

اسدالله دولتزی سخنگوی والی لغمان، به آژانس پژواک گفت: "بعد از پخش گزارش شما، والی صاحب مس،ولین ولسوالی قرغه یی، اداره شهرسازی، شاروالی مهترلام و امنیتی را طلب نمود و دراین عرصه خواهان جدیت آنان شد."

موصوف افزود که موانع در برابر این پروژه از بین برده شده و قرار است  تا دو هفته آینده، کار توزیع آنها آغاز شود.

درعین حال، نصیراحمد همت ولسوال قرغه یی نیز به پژواک تایید نمود که موضوع شهرک فرمانخیل تا حدی زیاد تمام شده و یک تیم تخنیکی، برای بهبود کارهای آن توظیف شده است.

نامبرده گفت: "زمین شهرک فرمانخیل، از اداره شهرسازی به اداره اراضی انتقال يافته، کارهای تخنیکی ناتمام آن، تا چند روز آینده تکمیل میشود و روند توزیع عملی آن آغاز خواهد شد."

انجنیر زیارمل الکوزی شاروال ولسوالی قرغه یی نیز گفت که برای سروی دوباره شهرک، تیم انجنیری از کابل وارد شده و کار خط اندازی آغاز شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement