خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

موافقتنامه‌ی ایجاد کمیسیون دوجانبه اقتصادی تجارتی ميان افغانستان و قرغیزستان امضا شد

موافقتنامه‌ی ایجاد کمیسیون دوجانبه اقتصادی تجارتی ميان افغانستان و قرغیزستان امضا شد

Apr 18, 2019 - 19:25

کابل (پژواک ٢٩ حمل ٩٨): افزون بر اينکه موافقتنامه‌ی ایجاد کمیسیون دو جانبه اقتصادی تجارتی ميان افغانستان و قرغیزستان امضا شد، وزير خارجه افغانستان خواستار اجرایی شدن عملی پروژه های کاسا۱۰۰۰ و خط آهن چین- قرغیزستان- اوزبیکستان- افغانستان شد.

در خبرنامه اى که از سوى وزارت امور خارجه به آژانس خبرى پژواک مواصلت ورزيده، آمده است که صلاح‌الدین وزیر امور خارجه با چنگیز حیدر بیکوف وزیر امــور خــارجه قرغیزستان در بيشکک پايتخت اين کشور ملاقات نمود.

منبع افزوده است که وزیر خارجه قرغیزستان بر پشتیبانی بشکیک از روند صلح، امنیت، ثبات و شگوفایی اقتصادی در افغانستان تأکید نمود.

وزیر خارجه کشور، موقف قرغیزستان در نشست های منطقه‌ای و بین‌المللی برای ثبات و صلح در منطقه و افغانستان را ستود و از اعطای۷۵ بورسیه‌ی تحصیلی به شهروندان افغانستان و کمک های بشری قرغیزستان به قوم قرغیز افغانستان در پامیر بدخشان قدردانی نمود.

موصوف با تشریح زمینه های سرمایه گذاری خارجی در افغانستان، خواستار اجرایی شدن عملی پروژه های کاسا۱۰۰۰ و خط آهن چین-قرغیزستان-اوزبیکستان- افغانستان شد.

بر اساس معلومات خبرنامه، وزیران خارجه دو کشور پس از صحبت روی توسعه همکاری های آموزشی، فرهنگی، ورزشی، گردشگری و روابط نزدیک نهاد های تحصیلی و ارتباط مردم با مردم میان افغانستان و قرغیزستان؛ موافقتنامه‌ی ایجاد کمیسیون دوجانبه اقتصادی تجارتی را امضا نمودند، و پس از آن در یک نشست خبری اشتراک کردند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement