خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

میاخیل: در برابر زورمندان و حلقات مافیایی اقدامات جدی میکنیم

میاخیل: در برابر زورمندان و حلقات مافیایی اقدامات جدی میکنیم

Apr 18, 2019 - 17:40

جلال آباد (پژواک، ۲۹حمل ۹۸): والی ننگرهار میگوید که به هیچکس اجازه نمی دهد تا در برابر امنیت، ایجاد حکومتداری خوب و برنامه های انکشافی مانع واقع شود.

شاه محمود میاخیل والی ننگرهار، این اظهارات را به تاریخ ۲۹ حمل، در کنفرانسى که راجع به فعالیت ها، دستاوردها و مشکلات دوه ماه گذشته در ادارات ملکی و نظامی تدویر شده بود، ابراز داشت.

موصوف افزود از زمانیکه به این سمت تقرر حاصل نموده، کار مهمش جلوگیری از فساد در ادارات و و اعتمادی سازی مردم بر ادارات بوده، که تا حدی زیاد این کار را انجام داده است.

نامبرده گفت که برای جلوگیری از فساد، کمیسار تورخم تبدیل شده، پنج مامور گرفتار گردیده و جلو حدود ۶۰ میلیون افغانی فساد گرفته شده است.

 به قول میاخیل، مبارزه علیه غصب، مواد مخدر، خشونت، جلوگیری از ناامنی ها و درعرصه تطبیق واکسین نیز به همکاری مامورین تمام ادارات انجام داده است.

والی گفت که برای ایجاد نظم در شهرجلال آباد، ۱۱۶ هده خودسر موترها را از شهر اخراج نموده که بیشتر به زورمندان تعلق داشت، اشاره های ترافیک شهری، بعد از سال ها فعال شده است.

میاخیل افزود که درجریان دو ماه کاری اش، به هفت ولسوالی سفر نموده که در اکثر آن، پروژه های حکومتداری خوب و بازسازی نیز افتتاح شده است.

موصوف علاوه نمود که در مدت متذکره، از سوی نیروهای امنیتی ۶ تن از چنگ آدم ربایان آزاد شده، جلو رویدادهای دهشت افگنی متعدد گرفته شده، هزاران کیلوگرام مواد مخدر و مواد انفجاری نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

موصوف گفت: "پولیس و نیروهای امنیتی، دیگر توانسته اند ۷۴ تن مواد مخدر را ضبط کنند و به ارتباط آن ۳۳۸ تن نیز بازداشت شده، همچنان ۱۱ هزارکیلوگرام مواد انفجاری کشف شده که از وقوع شمار زیادى رویدادهای تروریستی جلوگیری شده است، ۷۷۵ میل اسلحه مختلف النوع و ۷ هزار مهمات گوناگون دیگر نیز به دست آمده است."

والی ننگرهار افزود که طى دو ماه گذشته، عملیات نظامی گسترده را در ولسوالی لعلپور و شيرزاد ننگرهار راه اندازی شده که لعلپور طورمکمل، از وجود مخالفین تصفیه شده است و در شیرزاد نیز عملیات ادامه دارد.

به قول موصوف، زمانیکه مخالفین مسلح در ولسوالی ها سرکوب شدند، به حملات مقناطیسی در شهر مبادرت ورزیدند؛ اما نیروهای امنیتی توانسته اند تا در پیوند به حملات ، هشت عضو داعش و طالبان را گرفتار نمایند.

نامبرده گفت گرچه تاکنون هیچ گروه مافیایی، زورمند دربرابر کارهای آنان مانع واقع نشده، ولی باز هم در صورتیکه کسى علیه فعالیت آنها مزاحم واقع شود، با برخورد جدی از سوی آنها مواجه خواهد شد.

نامبرده افزود: "برخی ها میگویند حلقات مافیایی در ماین گذاری ها دخیل اند؛ اما این درست نیست همچو اعمال را گروه داعش و طالبان انجام میدهند، هر زورمند که در ننگرهار، در رویدادهای جنایی و دهشت افگنی دخیل باشد و یا در برابر تامین امنیت، حکومتداری خوب، و پروژه های انکشافی مانع واقع شود، با واکنش جدی ما مواجه خواهد شد."

والی ننگرهار علاوه کرد که طی دو ماه گذشته، توانسته که کار پروژه های متوقف شده را دوباره آغاز و برای راه اندازی پروژه های جدید، از وزارت های مختلف بودجه را درک و منظور نماید.

به اساس معلومات میاخیل، در این مدت به هزینه ۲۸ میلیارد و ۳۷ میلیون افغانی، کار پروژه های ناتمام را شروع نموده، به ارزش ۵۳۷ میلیون افغانی پروژه های جدید آغاز شده، به هزینه ۵۴۷ میلیون افغانی پروژه ها به بهره برداری سپرده شده  و پلان پروژه های جدید به ارزش یک عشاریه پنج میلیارد افغانی به مرکز ارسال شده است.

درعین حال تورن جنرال نظرعلی واحدی رییس امنیت ملی ننگرهار، طی سخنرانی در کنفرانس متذکره گفت که بدون ولسوالی حصارک و شيرزاد، اکثر ولسوالی های ننگرهار از وجود مخالفین مسلح پاک شده اند و پلان های راه اندازى عملیات برای این ولسوالی ها نیز ترتیب شده است.

همچنان تورن جنرال محمد کریم نیازی قوماندان لوای چهارم پیاده مربوط قول اردوی ۲۰۱ سیلاب در ننگرهار گفت که طی دو ماه گذشته دراین ولایت، ۱۳۰ مخالف مسلح کشته و مجروح شده اند.

نامبرده افزود که درعملیات لعلپور،  ۵۰ مخالف مسلح زخمی شده و همچنان در ولسوالی شیرزاد طی عملیات و درگیری ۳۰ مخالف مسلح کشته و ۵۰ تن دیگر زخمی شده اند.

این درحالیست که طالبان مسلح نیز در درگیری شيرزاد که شب شنبه گذشته بوقوع پیوسته بود، کشته و مجروح شدن حدود ۲۰۰ سرباز دولتی را ادعا کرده بودند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement