خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

١٧ تفاهمنامه با نهادهای مختلف از سوی وزارت معارف به امضا رسید

١٧ تفاهمنامه با نهادهای مختلف از سوی وزارت معارف به امضا رسید

Apr 18, 2019 - 14:56

کابل (پژواک، ۲۹ حمل ٩٨): وزارت معارف، به ارزش بيش از ١٥ ميليون دالر ١٧ تفاهمنامه همکاری را به هدف ارتقای ظرفیت و کیفیت آموزشی، با شماری از نهادهای داخلی و خارجی به امضا رساند.

دوکتور میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف، در مراسمى که به همين مناسبت در کابل برگزار شده بود، گفت که تفاهمنامه های یاد شده، در روشنایی تعهدات حکومت افغانستان در بخش توسعه معارف صورت می گیرد.

وى افزود که این تفاهمنامه ها شامل ایجاد صنوف محلی، کورس های کمپیوتر، سواد آموزی و کانکور و آگاهی دهی در بخش هایی از حفظ محیط زیست و صلح می باشند.

او علاوه کرد که ارزش تفاهمنامه های یادشده، به پانزده میلیون و ۴۰۰هزار دالر امریکایی می رسد که ۷۷۶۰۰ شاگرد به گونه مستقیم از آن ها بهره مند خواهند شد.

در همین حال، انوون مینن رئیس موسسه حمایت از کودکان که به نمایندگی از موسسات بین المللی همکار معارف کشور صحبت می کرد، بیان داشت که امضای ۱۷ تفاهمنامه همکاری در بخش معارف، بیانگر حمایت جامعه بین المللی از نظام معارف و کودکان افغانستان می باشد.

به گفتۀ موصوف، در معارف پیشرفت های زیاد صورت گرفته، ولی هنوز هم کارهای زیاد مانده است. همين اکنون ۳،۷ میلیون طفل از مکاتب محروم هستند که باید به مکاتب دسترسی پیدا کنند.

او افزود: "ضمن اينکه موسسات داخلی و خارجی با معارف همکار هستنند، ما با معارف همکاری داشتیم و این همکاری را ادامه میدهیم."

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement