خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۱۳ تن به شمول دو قوماندان مشهور طالبان در فراه کشته شدند

۱۳ تن به شمول دو قوماندان مشهور طالبان در فراه کشته شدند

Apr 18, 2019 - 15:52

فراه(پژواک، ٢٩ حمل ٩٨): مقام های امنیتی در فراه می گویند که در درگيرى میان نيروهاى امنيتى و طالبان مسلح در مربوطات ولسوالی بالابلوک این ولایت، به شمول دو قوماندان مشهور طالبان، ۱۳ تن دیگر آنان کشته شده اند.

محب الله محب سخنگوى قوماندانى امنيه فراه، به آژانس خبرى پژواک گفت که شب گذشته، قطار اكمالاتى نيروهاى امنيتى افغان از فراه به مقصد هرات در حركت بود، كه صبح امروز در قريه «كنسک» ولسوالى بالابلوک ولايت فراه، با كمين طالبان مواجه شد.

موصوف افزود: «درگيرى سه ساعت بين نيروهاى امنيتى و مخالفين مسلح دولت ادامه داشت كه در نتيجه به شمول حافظ قربانى و حافظ داوود دو قومندان مشهور طالبان در ولسوالى بالابلوک ولايت فراه، سيزده مخالف مسلح دولت كشته شدند.»

سخنگوى قومندانى امنيه فراه، تلفات وارده به نيروهاى امنيتى را در درگيرى صبح امروز رد کرد.

اما يك تن از افسران قول اردوى ٢٠٧ ظفر كه خواست نامش در گزارش ذكر نشود، به پژواک گفت علاوه بر وارد شدن تلفات سنگين به مخالفين مسلح دولت در قريه كنسک ولسوالى بالابلوک، ٥ تن از نيروهای اردوى ملى كشته شده و سه تن ديگر شان زخم برداشتند.

ملا غلام يک تن از باشنده گان قريه یادشده، درگيرى شب گذشته نيروهاى امنيتى افغان را با طالبان در قريه شان تاييد کرده، گفت که در این درگیری، نزديک به بيست طالب مسلح همراه با دو قوماندان مشهور آنان كشته شده اند.

اين باشنده محل مدعى شد كه طالبان كشته شده، مربوط ولسوالى هاى بالابلوك، پشت رود و بكواه ولايت فراه می باشند.

طالبان، در این مورد تاکنون ابراز نظر نكرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement