خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۱۸ طالب در فاریاب و غور کشته شده اند

۱۸ طالب در فاریاب و غور کشته شده اند

Apr 18, 2019 - 14:03

میمنه- فیروزکوه(پژواک، ۲۹ حمل ۹۸): پولیس فاریاب و غور، از دفع حملات مخالفین مسلح دولت در سه ولسوالی در فاریاب و یک ولسوالی در غور خبر داده می گوید که در جریان درگیری ها، ۱۸ طالب کشته شده و ۸ تن دیگر شان زخم برداشته اند.

مل پاسوال غیب الله سادات قوماندان امینه فاریاب، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان، شام دیروز همزمان به ولسوالی قیصار، دولت آباد و خواجه سبزپوش حمله کردند و با دادن ۱۱ کشته به شمول سه سرگروپ و ۷ زخمی عقب نشینی نمودند.

موصوف افزود که در جریان جنگ، یک پولیس جان باخته و ۳ تن زخم برداشته است؛ اما یک مسئول امنیتی در قیصار در تماس با پژواک، از بی توجهی مقام ها و عدم همکاری اردو شکایت نموده گفت که در جنگ دیشب، سه نیروی امنیتی کشته و ۶ تن زخمی شده اند.

حاجی امین یکی از قوماندانان طالبان در ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب گفت که در این درگیری ها، دو تن از افراد شان کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.

در عین حال، عبدالاحد ایلبیک عضو شورای ولایتی فاریاب گفت که در درگیری ولسوالی دولت آباد، چهار طالب کشته شده اند.

در همین حال، مقامات امنیتی غور مى گویند که حدود یکصد طالب، شب گذشته بر منطقه «پشته نور» ولسوالی دولتیار حمله کردند، که در نتیجه ۷ طالب مسلح کشته شده و یک تن دیگر شان زخم برداشته است.

محمد داوود محمدی سخنگوی پولیس غور گفت که هدف از این حمله طالبان، تصرف منطقه یادشده بود؛ اما با تلفات سنگین پا به فرار گذاشته اند.

به گفته وی، دراین درگیری به نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی آسیب نرسیده است.

در مورد رویداد ولسوالی دولتیار، طالبان تاکنون چیزی نگفته اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement