خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شليک هاى شاديانه در هرات هفت تن را زخمى کرد

شليک هاى شاديانه در هرات هفت تن را زخمى کرد

Apr 19, 2019 - 15:05

هرات (پژواک، ٣٠ حمل ٩٨): شب گذشته در شليک هاى شاديانه به مناسبت ٢٩ حمل «روز فتح شهر هرات از سوى مجاهدين»، در این شهر هفت تن زخمى شده و پوليس در پيوند به آن، هشت تن را بازداشت کرده است.

مجاهدين در ٢٩ حمل سال ١٣٧١ پس از سال ها جنگ با نيروهاى شوروى و حکومت وقت وارد مركز ولايت هرات شدند و كنترل اين شهر را بر عهده گرفتند.

شب گذشته به همين مناسبت از سوى افراد مسلح در بخش های گوناگون شهر هرات شليک هاى شاديانه شد.

عبدالحکیم تمنا رییس صحت عامه هرات، به آژانس خبرى پژواک گفت که هفت فرد زخمى شده در اين شليک ها، شامل سه کودک و چهار نوجوان اند که به شفاخانۀ حوزوی هرات انتقال داده شده اند.

سید محمد شیرزادی رئیس حج و اوقاف هرات، اين چنين شليک ها را خلاف اصول دینی، اخلاق  و فرهنگى می دانسته گفت که هزاران بیمار، در خانه ها و بیمارستان به سر می برند و این شلیک ها سبب بدترشدن وضعیت آنان مى شود.

 برخى شهريان هرات نيز اين شليک ها را به شدت نکوهش می کنند و از مقام های امنیتی در هرات می خواهند  با افرادی که دست به چنين عمل مى زنند، برخورد جدی نمايند.

 آنها اين شليک ها را نشان دهندۀ موجودیت سلاح ها در نزد مردم می دانند و مدعی اند که چنین افراد، دست به ناامنی در این ولایت می زنند.

در همین حال، جنرال امین الله امرخیل قوماندان امنیه هرات گفت با افرادی که شلیک های شادیانه نموده اند، برخورد جدی خواهد شد.

 به گفته او، پوليس تا حال ۱۳ تن از این افراد را با هشت میل  سلاح بازداشت کرده است.

 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement