خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"مرکز ولسوالی گیرو در غزنی به دلایل امنیتی درجای دیگر منتقل شد"

"مرکز ولسوالی گیرو در غزنی به دلایل امنیتی درجای دیگر منتقل شد"

Apr 19, 2019 - 12:03

کابل (پژواک، ٣٠ حمل ٩٧): مسئولین حکومتی میگویند که مرکز ولسوالی گیروی ولایت غزنی، به خاطر مسايل امنيتى، در منطقۀ دیگر انتقال یافته؛ اما طالبان ادعا میکنند که مرکز این ولسوالی را تصرف کرده اند.

ولسوالی گیرو، منطقه ناامن غزنی است که در مرز با ولایت پکتیا قرار دارد.

در خبرنامه وزارت دفاع ملی آمده است که براساس درخواست مردم ولسوالی گیرو و صلاحدید مسئولین حکومتی؛ کمیسیون نظامی ولایت غزنی فیصله کرده که مرکز این ولسوالی، برای سهولت رفت وآمد و تامین بهتر امنیت آن، به منطقه دیگر انقال داده شود.

محمد عارف نوری سخنگوی والی هم گفت که مرکز ولسوالی یاد شده؛ به حاشیه شاهراه کابل قندهار در منطقه باران قلعه ولسوالی قره باغ این ولایت، انتقال داده شده است.

وی افزود که بر مرکز قبلی ولسوالی، طالبان مسلح بر نیروهای دولت زیاد حمله میکردند و مردمی را که در جوار مرکز ولسوالی قرار داشتند، با مشکل مواجه مینمودند.

اما رحمت الله یک باشنده ولسوالی گیرو، به آژانس خبری پژواک گفت که شب گذشته طالبان مسلح بر مرکز این ولسوالی حمله کرده بودند.

وی افزود که نمیداند مرکز ولسوالی را طالبان تصرف کرده اند یا این مرکز، شبانه به جای دیگر انتقال داده شده؛ اما صبح وی دیده است که بیرق طالبان بر ولسوالی نصب شده است.

اما طالبان میگویند که قوماندانی امینه و تمام پوسته های ولسوالی گیرو را تصرف  کرده اند.

آنها بدون جزئیات ادعا ميکنند که به نیروهای حکومتی در گیرو نیز تلفات وارد شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement