خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برای خودکفایی زنان در بامیان یک کارگاه آموزشی یکساله حرفه راه اندازی شد

برای خودکفایی زنان در بامیان یک کارگاه آموزشی یکساله حرفه راه اندازی شد

Apr 20, 2019 - 15:19

بامیان(پژواک، ۳۱ حمل ۹۸): موسسه برابری برای صلح و دموکراسی، به هدف خودکفایی زنان، برنامه یک سالۀ آموزشی حرفه را برای ۲۲۰ تن در ولایت بامیان فراهم کرده است.

خدیجه صفری مسئول موسسه برابری برای صلح و دموکراسی، به آژانس خبری پژواک گفت که در این دوره یک ساله آموزشی که به کمک مالی کشور ایتالیا را اندازی شده، ۲۲۰ تن آموزش می بینند و پس از فراگیری حرفه، وسایل خیاطی و گلدوزی نیز برای آنان توزیع می گردد.

وی افزود که آموزش حرفه، به زنان کمک می کند تا خودکفا شوند و برای بهبود اقتصاد خانواده های شان بیشتر تلاش کنند.

لطیفه محسنی معاون فرهنگی اجتماعی والی بامیان نیز گفت این برنامه در بخش خودکفایی اقتصادی بانوان کمک خواهد کرد.

معصومه یکی از آموزگاران «برنامه حرفه و فن برای زنان» گفت که از طریق این برنامه؛ برای اشتراک کننده گان، فن خیاطی، برگ بافی و گلدوزی آموزش داده می شود.

وی افزود که تمامی اشتراک کننده گان از طریق ریاست امور زنان و دفتر انکشاف صنایع دستی، به موسسه برابری برای صلح و دموکراسی معرفی شده اند.

عاطفه سجادی محصل سال چهارم پوهنځی زراعت پوهنتون بامیان و یک تن از اشتراک کننده گان این کارگاه آموزشی گفت به خاطر آنکه بعد از فراغت بیکار نماند، در کورس خیاطی ثبت نام نموده است.

وی با نگرانی افزود: «بعد از فراغت از دانشگاه تقریباً بیش از ۹۰ درصد محصلین بیکار می مانند، از همین رو، من هم از بیم آنکه بیکار نمانم، در کورس آموزش خیاطی ثبت نام نمودم.»

او خاطرنشان کرد که در پوهنتون به شمول خودش، سایر دختران از نیافتن وظیفه نگران اند و به این باورند که بعد از فراغت، کاری برای شان پیدا نخواهد شد.

سجادی مدعی شد: «کسانی در پست های دولتی استخدام می شوند که واسطه داشته باشد و یا به نحوی با رشوه خود را جابجا نمایند؛ اما هیچگاهی کسی به لیاقت خود جذب نمی شود.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement