خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"طالبان به برخی ساکنین شهر کندز دستور ترک منازل را صادر کردند"

"طالبان به برخی ساکنین شهر کندز دستور ترک منازل را صادر کردند"

Apr 20, 2019 - 16:06

 

شهرکندز(پژواک، ۳۱حمل ۹۸): شماری از باشندگان شهرکندز، با نگرانی میگویند که طالبان مسلح، دستور ترک منازل را برای آنها صادر نموده اند؛ زیرا آنها قصد حمله بر برخی مناطق را دارند؛ اما قوماندان امنیه این ولایت میگوید که طالبان، توان حمله بر شهر را ندارند.

این درحالیست که طالبان مسلح، دو روز پیش بر مناطق زرخرید و سه صد فامیلی شهرکندز حمله کردند، که منتج به کشته و مجروح شدن افراد زیادى گردید و حدود ششصد خانواده، به مناطق دیگر بیجا شده اند.

گلرحمان باشنده منطقه سه صد فامیلی شهرکندز، به تاریخ ۳۱ حمل، به آژانس خبری پژواک گفت که طالبان مسلح، به همه باشندگان این مناطق اطلاع داده اند تا به جای دیگر کوچ کنند.

موصوف افزود: "در مسجد نیز اعلان نموده و منزل وار نیز به سمع مردم رسانیده اند که دوباره جنگ را آغاز میکنند، مردم مطلع باشند و منازل شان را تخلیه کنند."

همچنان محمد نعیم باشنده زرخرید نیز به پژواک گفت که طالبان، از ترک منازل به باشندگان این منطقه نیز گوشزد نموده اند.

نامبرده افزود: "حکومت چه میکند؟ بیاید علیه طالبان عملیات درست انجام دهد، ما نمی توانیم تا بار دیگر منازل مان را ترک کنیم."

همچنان نوراحمد ساکن دیگر منطقه زرخرید نیز به پژواک گفت که طالبان، دیشب وارد منطقه شده و از آنها خواسته تا منازل شان را ترک کنند.

شمارى از باشندگان این منطقه نیز اظهارات مشابه داشتند.

 از جانب دیگر، سمونوال منظور ستانکزی قوماندان امنیه کندز، به پژواک گفت که طالبان، بار دیگر توان حمله بر شهرکندز را ندارند.

موصوف گفت: "طالبان با همچو شایعه پراگنی ها می خواهند سبب نگرانی مردم شوند؛ اما مردم را اطمینان می دهم که طالبان هیچ کارى کرده نمی توانند."

طالبان مسلح، تاکنون درمورد ابراز نظر نکرده اند.

قابل ذکراست که کندز در زمره ولایات ناامن افغانستان قرار دارد، که طی چندسال دو بار سقوط نموده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement