خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مراسم عروسی دسته جمعی یکصد زوج در دایکندی برگزار شد

مراسم عروسی دسته جمعی یکصد زوج در دایکندی برگزار شد

Apr 21, 2019 - 16:01

نیلی(پژواک، اول ثور ۹۸): ریاست امور زنان دایکندی به همکاری مالی موسسه آسایش جهانی، مراسم عروسی دسته جمعی یکصد زوج جوان را درشهر نیلی، با شکوه تمام برگزار کرد.

زکیه رضایی رئیس امور زنان دایکندی، هدف از این عروسی را نهادینه سازی فرهنگ ازدواج آسان، جلوگیری از مصارف گزاف و دست گیری از خانواده هایی که توان برگزاری جشن ازدواج عزیزان شان را ندارند، عنوان کرد.

موصوف افزود: «دختران این ولایت، مانند اجناس در مقابل گله (طویانه) و پول فروخته می شوند و گله ستانی های بیش از حد، باعث گردیده است که جوانان به مهاجرت های غیرقانونی و اعتیاد رو آورند.

وی، از مردم و علما به صورت جدی خواست که به کمپاین «به گله ستانی نه» بپیوندند و به جای اضافه ستانی ها که باعث تباهی خانواده ها می گردد، فرهنگ مهریه را که حق واقعی دختر و یکی از شرایط عقد می باشد، آن را نهادینه سازند.

محمد و مریم دو زوجی اند که در عروسی دسته جمعی اشتراک کرده، آنان با ابراز خرسندی می گویند که اگر چنین برنامه هایی همواره برگزار شود، بسیار‌ی از مشکلات جوانان این ولایت رفع خواهد شد.

رضا محمدیان نماینده موسسه آسایش جهانی در دایکندی گفت این هفتمین دوری است که عروسی دسته جمعی در دایکندی توسط این موئسسه دایر شده است.

موصوف افزود امروز یکصد زوج در این عروسی اشتراک کرده اند که برای هر کدام شان ۵۰۰ دالر امریکایی جهیزیه خریداری شده و مجموعاً بیش از سه میلیون افغانی در این راستا هزینه شده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement