خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مکاتب افغان- ترک در هرات به وزارت معارف واگذار شد

مکاتب افغان- ترک در هرات به وزارت معارف واگذار شد

Apr 21, 2019 - 17:11

هرات (پژواک، اول ثور ۹۸): در پی جنجال ها  برسر مدیریت مکاتب افغان – ترک، سرانجام امروز طى مراسمى مدیریت مکاتب افغان-ترک در هرات، رسماً از سوی معین وزارت معارف ترکیه، به وزارت معارف افغانستان واگذار شد.

رها دنه مچ معین وزارت معارف جمهوری ترکیه، امروز حین انتقال مدیریت مکاتب افغان-ترک به دولت افغانستان گفت که  انتقال مکاتب افغان- ترک، روابط میان ترکیه و افغانستان را مستحکم تر می کند.

وی افزود که در تمام مکاتب افغان-ترک، بازسازی و نوسازی صورت خواهد گرفت و بهترین آموزگاران کار کشتۀ ترکی، در این مکاتب به آموزش و پرورش کودکان افغان خواهند پرداخت.

معین وزارت معارف ترکیه گفت که درحال حاضر ۳هزار دانش آموز افغان، درمکاتب افغان – ترک در افغانستان شامل اند و آنان تلاش می کنند که تا چند سال آینده، شمار دانش آموزان مکاتب افغان ترک در افغانستان را به ۱۸ هزار تن برسانند.

میرویس بلخی سرپرست وزارت معارف کشور که دراين مراسم حضورداشت، گفت که بر اساس تفاهمنامه میان وزارت هاى معارف افغانستان و ترکیه، قرار است تمام مکاتب افغان-ترک، مجهز با تمام امکانات باشد و ۲۰ درصد شاگردان نیز رایگان  تدريس خواهند شد.

وی افزود که بر اساس این تفاهم، قرار است تا چند سال آینده، شمار مکاتب افغان-ترک درافغانستان، از ۱۲ مکتب در حال حاضر به ۲۸ مکتب در سراسر کشور افزایش یابد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement