خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به هدف ترویج فرهنگ شهرنشینی کمپاین تنظیفی و نمایشگاه عکاسی راه اندازی شد

به هدف ترویج فرهنگ شهرنشینی کمپاین تنظیفی و نمایشگاه عکاسی راه اندازی شد

Apr 22, 2019 - 17:21

کابل(پژواک، ۲ ثور ۹۸): شماری از اعضای نهادی موسوم به "خانه عکاسان کملک"، به هدف ترویج فرهنگ شهرنشینی، کمپاین تنظیفی و نمایشگاه عکاسی را در شهر کابل راه اندازی نمودند.

حدود یکصد تن از اعضای خانه عکاسان کملک (رنگین کمان)، به مناسبت «روز جهانی زمین»، با به تن کردن واسکت های سبزرنگ، با نگارش «چشم کابل» در تخته های پشت شان، کمپاین تنظیفی و نمایشگاه عکاسی را به همکاری شاروالی کابل، در گردنه کارته سخی در مربوطات ناحیه سوم شهری راه اندازی کردند.

این کمپاین و نمایشگاه که حوالی ساعت ۱۰:۰۰ صبح امروز راه اندازی شد، جوانان در همکاری با مردم محل و کارمندان بخش تنظیف شاروالی کابل، قسمت اعظم نواحی یادشده را از وجود کثافات و پلاستیک پاک کاری کردند و مواد فاضله جمع آوری شده، از ساحه منتقل گردید.

همچنان ۱۵ اثر فوتوگرافی عکاسان افغان که بیانگر میزان آلوده گی هوا در شهر کابل، کثافات نهفته در دریای کابل، انبار از زباله ها، مشغول بودن کودکان در کثافات، جمع آوری پلاستیک، دودکش های داش های خشت پزی، بازسازی ها، فضای پاک و نماهای زیبا از شهر کابل از میان یکصد اثر برگزیده شده بودند، به ابتکار این نهاد در یک نمایشگاه عکاسی کنار جاده یی به نمایش گذاشته شد.

نصیر فیضی مسئول خانه عکاسان کملک، گفت که این کمپاین و نمایشگاه را به هدف ترویج فرهنگ شهر نشینی و داشتن یک محیط عاری از کثافات، به بهانه روز جهانی زمین راه اندازی کرده اند.

موصوف افزود: «مردم می توانند این روز را در ولایت های دیگر هم تجلیل کنند، تا خانه و کاشانۀ شان پاک گردد و راه اندازی این نمایشگاه، مردم را تشویق می کند تا محیط زیست شان را پاک نگهدارند.»

میرویس عصر رئیس ناحیه سوم شهر کابل، به آژانس خبری پژواک گفت: «امروز روز جهانی زمین است و در این روز، ما تصمیم گرفتیم تا با نهاد مدنی خانه عکاسان، یک کمپاین و نمایشگاه را آماده کنیم؛ تا در مورد اهمیت محیط زیست برای مردم با کارعملی تبلیغ کرده باشیم.»

وی ابراز امیدواری کرد که نیاز است تا در سایر ولایات نهادهای جامعه مدنی در هماهنگی با شاروالی ها، کمپاین های تنظیفی و حشرهای عمومی را راه اندازی کنند تا مردم علاقمند به پاکی محیط زیست گردند.

زحل نصرت یک تن از اعضای نهاد خانه عکاسان، به پژواک گفت مردم باید کوشش کنند که شهر خود را به مانند خانه خود پاک کنند.

به گفته او، اولین کسانی که باعث ازدیاد زباله ها در شهر می شوند، خود مردم اند و اگر مردم در این راستا توجه نکنند، انواع بیماری ها بروز می کند.

کاظم ۲۰ ساله یک تن از باشندگان محل که پلاستیک ها را جمع آوری کرده بود، گفت که در اینجا آمده است تا در پاک کاری محل بود و باش شان سهم بگیرد.

وی، از مردم خواست تا زباله های خود را در هر جا  نیندازند، با دولت و کارگران شاروالی کابل کمک کنند و زباله های خود را در جاهايی که از طرف شاروالی تعیین شده، بیندازند.

او، از شاروالی کابل خواست که در هر خانه پلاستيک توزیع کند؛ تا مردم زباله های خود را درخانه ذخیره کرده و با آمدن موترهای شاروالی، آن را خودشان به موتر انتقال بدهند؛ این گونه زباله ها در شهر ذخیره نمی شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan