خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"محافظان رئيس جمهور که به مديرمسئول تلویزیون يک توهين کرده اند مجازات ميشوند"

"محافظان رئيس جمهور که به مديرمسئول تلویزیون يک توهين کرده اند مجازات ميشوند"

Apr 22, 2019 - 17:13

کابل (پژواک، ۲ ثور ۹۸): سخنگوی رئیس جمهور با خواست پوزش از عبدالله خنجانی مدیر مسئول تلویزیون «یک» گفت، آن عده محافظان رِيس جمهور که به خنجانی توهين نموده اند، مطابق قانون مجازات مى شوند.

عبدالله آزاده خنجانی مدیر مسئول تلویزیون «یک»، امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که محافظان ویژه رئيس جمهور، او را پس از لت ‌و کوب برای مدت کوتاهی بازداشت و مورد اهانت قرار داده‌ اند.

به گفته او امروز، زمانى از سوى يک محافظ رييس جمهور در کابل با سيلى زده شد که به اساس دعوت دفتر سخنگوى رييس جمهور، مى خواست با جمعى از خبرنگاران به مرکز رسانه ها برود. 

موصوف گفت: "با مسئول امنیتی دروازه سرک وزارت امور خارجه، از مسیر چهارراهی زنبق در گفتگو بودیم که یک محافظ رئيس جمهور(PPS) آمد و با سیلی محکم با حضور همه همکاران رسانه یی به رویم زد و سپس من اعتراض کردم و پیش آمدم که به چه دلیل مرا به سیلی زده؟ ما به برنامه دعوت شده ایم، ما را دفتر ریاست جمهوری دعوت کرده است؛ در همین هنگام یکی دیگر از محافظین رئيس جمهور مرا تیله کرد و از محل دور ساخت و من اعتراض کردم و در همین هنگام، یکی آنان آمد و تیلیفونم را گرفت که گویا من از رفتن کاروان رئيس جمهور ویدیو گرفته ام."

مدیر مسِول تلویزیون يک، این عمل محافظان رئيس جمهور غنی را رویکرد خلاف قانون عنوان کرد و گفت که شکايتش را در حکومت ثبت کرده است.

وی همچنان خواستار بررسی این قضیه به گونه علنی شد و گفت که محافظان رئيس جمهور، بارها با شهروندان و کارمندان رسانه‌ها برخورد نامناسب انجام داده؛ اما حکومت به این دست قضایا کم‌تر رسیده‌گی کرده است.

در همین حال محمد هارون چخانسوری سخنگوی رئيس جمهور، در نشست خبرى يادشده از برخورد محافظان ویژه رئيس جمهور با خنجانى، معذرتخواهی کرد و گفت تعهد می سپارد که در آینده از همچو برخوردها با رسانه ها جلوگیری می شود.

به گفته وى؛ اسناد ابتدایی ثبت شده در کمره ها در محل نشان مى دهد که خنجانی مورد توهین و تحقیر قرارگرفته و در پيوند به آن، به عاملان اين رويداد اخطارنامه داده شده است.

به گفته او در صورتى که به اثبات برسد که یکی از محافظین رئيس جمهور، خنجانى را به سیلی زده باشد، عامل آن از وظیفه برکنار و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی خواهد شد.

به گفته او حکومت آماده است تا اين قضيه را هر گونه که خنجانی پیشنهاد می کند، مورد بررسى قرار دهد و با عاملان قضيه برخورد جدى و قانونى کند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement