خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

وزارت ماليه: برای بیش از ده هزار تن در هرات شغل دایمی ايجاد ميگردد

وزارت ماليه: برای بیش از ده هزار تن در هرات شغل دایمی ايجاد ميگردد

Apr 23, 2019 - 15:14

کابل (پژواک، ٣ثور٩٨): وزارت ماليه مى گويد که با انتقال گمرک محصولی هرات، به گمرک سرحدی اسلام قلعه، برای بیش از ده هزار تن شغل دایمی ایجاد می گردد.

در خبرنامه مطبوعاتى وزارت ماليه که امروز به آژانس خبرى پژواک مواصلت کرده، آمده است که گمرک محصولی هرات، به اساس فیصله رهبری اين وزارت، به منظور ایجاد تسهیلات بیشتر برای سکتور خصوصی، کاریابی برای شهروندان و جمع آوری شفاف عواید ملی، به گمرک سرحدی اسلام قلعه منتقل گردید.

به گفته منبع ، با انتقال گمرک محصولی هرات که ۱۲۰ کیلومتر با شهر اسلام قلعه فاصله دارد، تسهیلات زیادی برای تجار ملی، سرمایه گذاران و متشبثین، به میان آمده است .

وزارت ماليه، هدف از انتقال گمرک محصولی هرات به گمرک سرحدی اسلام قلعه را مبدل نمودن اسلام قلعه به مرکز تجارتی و زون اقتصادی، انکشاف شهری ولسوالی های اسلام قلعه، کوهسان، غوریان و زنده جان این ولایت، مبارزه علیه فساد اداری و قاچاق اموال، جلوگیری از تغییر جنس و ایجاد شغل دایمی برای بیش از ده هزار تن عنوان مى کند.

درخبرنامه اين وزارت خاطرنشان گرديده که پروسۀ انتقال گمرک متذکره، امتحانی بوده و در مرحله نخست ۶۰ تن از کارمندان بخش تخنیکی گمرک هرات، به اسلام قلعه منتقل گردیده اند.

وزارت ماليه همچنان گفته است که مطالعه سائر گمرکات کشور نیز ادامه دارد که در صورت نیاز به سرحدهای مربوطه انتقال خواهند یافت.

 اين درحاليست که سه روز قبل؛ شماری از کارمندان گمرک هرات، در اعتراض به انتقال گمرک به بندر اسلام قلعه دست به تظاهرات زده، هشدار دادند که هرگاه خواسته های شان پذیرفته نشود، شاهراه ها را به روی ترافیک می بندند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement