خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جامعه بین‌المللی از برگزاری انتخابات به ‌موقع و شفاف حمایت می‌کنند

جامعه بین‌المللی از برگزاری انتخابات به ‌موقع و شفاف حمایت می‌کنند

Apr 24, 2019 - 18:57

کابل(پژواک،۴ثور۹۸): ریاست اجرایی حکومت می گوید که جامعه بین‌المللی، از برگزاری یک انتخابات به‌موقع، شفاف و با اعتبار در افغانستان حمایت می‌کنند.

در خبرنامه ای که از دفتر مطبوعاتی ریاست اجرایی حکومت، به آژانس خبری پژواک رسیده، آمده است که داکتر عبدالله عبدالله  رئیس اجرایی افغانستان و استاد سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری، بعد از ظهر امروز چهار شنبه،  با سفرای کشورهای کمک‌کننده برای انتخابات، نماینده‌گان یوناما، حمایت قاطع و اتحادیه اروپا در در قصر سپیدار دیدار کردند.

منبع نوشته است که در این دیدار، نمایندگان کشورهای حامی پروسه انتخابات و دفتر سازمان ملل؛ دیدگاه‌ها،‌ پیشنهادها و نگرانی‌های‌شان را در پیوند به انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان مطرح کردند.

آنان تأکید کردند که از برگزاری یک انتخابات به‌موقع، شفاف و با اعتبار در افغانستان حمایت می‌کنند.

سپس رئیس اجرایی کشور، از کمک‌های کشورهای کمک‌کننده به افغانستان به ویژه حمایت از پروسه انتخابات قدردانی کرد و تأکید ورزید که مردم افغانستان، به تعیین سرنوشت خویش از طریق انتخابات باورمند هستند.

عبدالله در ادامه، روی برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار تاکید کرد و گفت که دیدگاه‌ها و نگرانی‌های همکاران بین‌المللی را در سطح حکومت مورد بحث قرار می‌دهند و بعد از مشوره و رأی‌زنی، در زمینه پیشنهادها تصمیم اتخاذ می‌گردد.

همچنان در این نشست، محمد سرور دانش معاون دوم رئیس‌جمهور نیز از همکاری‌های کشورهای کمک‌کننده به افغانستان، قدردانی نموده و روی برگزاری به‌موقع انتخابات تاکید کرد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement