خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

ولسوال نامنهاد طالبان در جوزجان و ٦ مخالف مسلح در هرات بازداشت شدند

ولسوال نامنهاد طالبان در جوزجان و ٦ مخالف مسلح در هرات بازداشت شدند

Apr 24, 2019 - 11:34

شبرغان/ هرات/ فيض آباد (پژواک، ٤ثور٩٨): ولسوالى نامنهاد طالبان براى ولسوالى فيض آباد جوزجان، درشهرشبرغان بازداشت گرديد؛ از دستگيرى شش مخالف مسلح دولت در هرات نيز خبر داده شد و حمله طالبان بالای ولسوالی کران و منجان عقب زده شد.

عبدالقادر مالیه  معاون ولایت جوزجان، به پژواک گفت که مولوی عبید الله زمانى به دام نیروهای امنیت ملی افتاد که قصد ورود به قریه صوفی قلعه شهرشبرغان را داشت.

وی افزود که فرد بازداشت شده، يکتعداد اسناد و مدارکی را نيزبا خود حمل میکرد و درتحقیقات ابتدایی بر سمت وظیفوی اش به صفت ولسوال طالبان برای ولسوالی فیض آباد نیز مُهرتایید زده است.

مالیه اضافه کرد که گرفتاری این مرد، بالای اوضاع امنیتی ولسوالی فیض آباد وشاهراه مزار- شبرغان نیز تاثیرات مثبت خواهد داشت؛ چون او دراین مسیرمصروف فعالیت های ضد دولتی بود.

درعين حال، الف شاه ولسوال فیض آباد به پژواک گفت که مولوی عبید الله در ناآرامی های مسیرراه شبرغان – مزار، تداخل داشت و بیشترافراد او باعث اخلال امنیت دراین معبرمیشد.

وى افزود که فرد بازداشت شده، گروپ یکصد و پنجاه تا دو صد نفری طالبان را دراین منطقه اداره و کنترول میکرد که برفعالیت نیروهای طالبان تاثیرات منفی خواهد گذاشت.

درسالجاری، این نخستین باراست که یک فرد کلیدی طالبان به دام نیرو های امنیتی می افتد .

ازسويى هم از بازداشت شش مخالف دولت درهرات خبرداده شد.

عبدالاحد ولی زاده سخنگوی والی هرات، به پژواک گفت که این شش فرد، ازمدت ها به این طرف درمسیرشاهراه هرات-تورغندی دست به دزدی های مسلحانه، ماین گذاری و آدم ربایی میزدند.

به گفته ولی زاده، این شش فرد شام دیروز در نتیجۀ درگیری با پولیس، از منطقه "یکه دکان" ولسوالی رباط سنگی این ولایت بازداشت شدند.

وی افزود که درنتیجۀ درگیری یک پولیس نیز زخم برداشته است.

به گفتۀ سخنگوی پولیس هرات، از نزد افراد بازداشت شده؛ چهار میل اسلحه، یک حلقه ماین ریموت کنترل و یک میل راکت انداز به دست آمده است.

طبق يک خبرديگر، حمله طالبان بالای ولسوالی کران و منجان، به عقب زده شد.

 مسئولان محلى در ولايت بدخشان مى گويند که حمله طالبان شام دیروز بالای ولسوالی کران ومنجان، توسط نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی به عقب زده شد.

عبد الرحیم فرحت ولسوال کران و منجان، به آژانس خبرى پژواک گفت که حدود۲۰۰طالب  به سر کردگی قوماندان شریف یکی از قومندانان محلى، شام دیروز بالای نیروهای خیزش مردمی درچهار قریه آن ولسوالی حمله نمودند؛ درگيرى دوساعت ادامه داشت، به طالبان تلفات سنگين وارد گرديده؛ اما رقم تلفات آنها تاکنون مشخص نيست.

منبع بابيان اينکه دراين درگيرى به نیروهای امنیتی کدام آسیب نرسیده است، افزود که قرار راپورهای رسیده،  طالبان در صدد حمله دو باره بالای ولسوالی کران ومنجان هستند و به همين دليل، حدود ٢٠٠ خانوادۀ اين ولسوالى به ولایت پنجشیر و قرای همجوار شان آواره شده اند.

احمد جاوید مجددی عضوی شورای ولایتی بدخشان، به پژواک تاييد کرد که تاهنوز نیروهای کمکی به آن ولسوالی اعزام نگردیده و اکثریت خانواده ها از ترس طالبان به ولایت پنجشیر و قریه های همجوار آن پناه برده اند.

طالبان تاکنون دراين دو مورد اظهار نظر نکرده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement