خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به سبب عدم توجه به سیلاب زده گان ساکنين کاپیسا مظاهره کردند

اجتماع

آرشيف

به سبب عدم توجه به سیلاب زده گان ساکنين کاپیسا مظاهره کردند

Apr 25, 2019 - 14:28

 

 محمود راقی (پژواک، ۵ ثور ۹۸): شماری باشندگان محمود راقی مرکز کاپیسا، در واکنش به عدم توجه حکومت در خصوص سیلاب های اخیر، راه عمومی این ولایت را به روی ترافیک مسدود نموده اند.

مظاهره کنندگان میگویند که ازچندی بدینسو، خطر جاری شدن سیلاب ها متوجه منطقه آنها بود، اما حکومت در این راستا هیچ اقدام نکرد.

خیرالله یکتن از مظاهره کنندگان، به تاریخ ۵ ثور، به آژانس خبری پژواک گفت که دیشب در بسا مناطق محمود راقی سیلاب ها جاری شده و خسارات هنگفتی مالی را به مردم وارد نموده است.

موصوف میگوید: ((حکومت خوب مطلع بود که در این جا سیلاب ها جاری میشود ولی نه دیوارهای استنادی اعمار کرد و نه هم کدام اقدام دیگر را روی دست گرفت.))

همچنان اجمل یکتن از مظاهره کنندگان دیگر، به پژواک گفت که مظاهره کنندگان سرک عمومی محمود راقی را مسدود نموده که درپی آن رفت و آمد موترها، به ولسوالی های تگاب، نجراب و اله سای قطع شده است.

موصوف علاوه نمود که به سبب جاری شدن سیلاب ها، هزاران جریب زمین زراعتی و برخی منازل تخریب شده ولی خسارات جانی در پی ندارد.

مظاهره کنندگان دیگر گفتند که این راه تا دریافت پاسخ قناعت بخش از سوی حکومت، مسدود خواهد بود.

قیس قادری سخنگوی والی کاپیسا در این خصوص، به پژواک گفت که دسته های بررسی به مناطق سیلاب زده اعزام شده اند.

 نامبرده میگوید: ((بعد از سروی با همه خانواده های سیلاب زده کمک میکنیم و مناطق که با تهدید سیلاب مواجه اند، در مورد آنها اقدام صورت خواهد گرفت.))

به اساس معلومات نامبرده، سیلاب ها افزون بر مرکز در ولسوالی های تگاب، نجراب، اله سای، کوهستان اول، کوهستان دوم و کوه بند نیز مردم را متضرر نموده است.

به قول موصوف، تاکنون با حدود صد خانواده مواد خوراکی و غیرخوراکی صورت گرفته است.

قابل ذکراست که دراین آواخر، از اثر جاری شدن سیلاب ها، ضمن کاپیسا در مناطق مختلف کشور نزدیک به ۱۳۰ تن جان داده و صدها تن دیگر مجروح اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement