خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

شوراى ملی فردا گشايش مى يابد

شوراى ملی فردا گشايش مى يابد

Apr 25, 2019 - 13:53

کابل(پژواک،۵ ثور۹۸): سرپرست دارالانشای ولسی جرگه می گوید که نظر به حکم رییس جمهور فردا نخستین اجلاس هفدهمین دور تقنینی شورای ملی گشایش می یابد.

انتخابات ولسى جرگه در ۲۸ و ۲۹ میزان سال گذشته در ٣٢ ولايت کشور و در پنجم عقرب در کندهار برگزار شد؛ اما اين انتخابات در غزنى بنا به دلايل و مخالفت هاى موجود در اين ولايت برگزار نشده است.

بر اساس تقویم انتخاباتی، قرار بود نتایج ابتدایی انتخابات ولسى جرگه، در ۱۹ عقرب و نتایج نهایی آن در ۲۹ قوس ۱۳۹۷ اعلام شود؛ اما با گذشت حدود شش ماه پس از برگزاری انتخابات، هنوزهم نتایج نهایی حوزه هاى انتخاباتى کوچی ها و ولایات کابل، میدان وردک، پکتیا، بغلان و کندز، اعلان نشده است.

با اين حال، رحیم الله غالب معاون و سرپرست دارالانشای ولسی جرگه به آژانس خبرى پژواک گفت که تدابیر برای گشایش شورای ملی اتخاذ شده است و نظر به حکم رییس جمهور فردا (جمعه) گشایش می یابد.

او می گوید که پس از گشايش شورا، برنامه آشنایی وکلا آغاز خواهد شد.

تاکنون ۱۶۹ تن به عنوان نماينده مردم از ۲۹ حوزه انتخاباتی وثیقه انتخاباتی دریافت کرده اند.

شورای ملی در حالى فردا گشایش می یابد که شماری از نامزدان پیشتاز ولایت کابل و برخی نامزدان دیگر حوزه های انتخاباتی گفته اند که نباید قبل از اعلام نتایج نهایی تمامی ولایات شورای ملی گشایش یابد.

در همین حال یک منبع در حکومت که نمی خواهد از او نام برده شود می گوید که شورای ملی به منظور شرکت اعضاى اين شورا درجرگه مشورتی صلح، قبل از این که نتایج تمامی حوزه هاى انتخاباتى اعلام شود افتتاح می شود.

قرار است در نهم ثور جرگه مشورتی صلح در کابل برگزار شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement