خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

عبدالله، خواستار تداوم همکاری های آلمان در همه عرصه ها شد

عبدالله، خواستار تداوم همکاری های آلمان در همه عرصه ها شد

Apr 25, 2019 - 14:54

کابل(پژواک، ۵ ثور ۹۸): رئیس اجرایيه حکومت در دیدار با معاون وزیر دفاع آلمان، خواستار تداوم همکاری های آن کشور با نیروهای امنیتی افغان در بخش مبارزه با تروریزم، آموزش، تجهیز و مشوره دهی شد.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه حکومت که در اختیار آژانس خبری پژواک قرار گرفته، آمده است که عبدالله عبدالله عبدالله رئیس اجراییه حکومت پیش از ظهر امروز (پنج شنبه) در دیدار با توماس سلبرهون (Thomas Silberhon) معاون وزیر دفاع فدرال آلمان در قصر سپیدار، از حمایت ‌دوام‌دار نیروهای آلمانی از نیروهای امنیتی و تصمیم تازۀ پارلمان دولت فدرال دربارۀ ادامۀ ماموریت نیروهای‌شان در افغانستان، قدردانی کرده است.

عبدالله نقش نیروهای آلمانی را در مبارزه با تروریزم، آموزش، تجهیز و مشوره ‌دهی به نیروهای امنیتی افغان مهم خوانده، گفت که حکومت وحدت ملی خواستار تداوم همکاری‌های آلمان در تمام زمینه‌ها به ویژه آموزش قوای مسلح افغانستان می‌باشد.

در خبرنامه آمده است که معاون وزارت دفاع آلمان نیز از تداوم همکاری‌های کشورش با نیروهای امنیتی افغانستان اطمینان داده و افزوده است که نیروهای امنیتی افغان به پیشرفت‌های خوبی دست یافته و در دفع حملات «تروریستی» خوب عمل کرده ‌اند.

منبع نوشته است که در این دیدار دو طرف دربارۀ مذاکرات صلح، نقش کشورهای منطقه در کشانیدن پای طالبان به گفت‌وگوها و مبارزه با داعش و تروریزم بین‌المللی به تفصیل صحبت کرده اند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement