خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

۴۵ ورزشکار رشتۀ ورزشی پرورش اندام و فتنس به تیم ملی راه یافتند

۴۵ ورزشکار رشتۀ ورزشی پرورش اندام و فتنس به تیم ملی راه یافتند

May 02, 2019 - 16:42

کابل (پژواک، ۱۲ ثور ٩۸ ): از جمع ۳۲۵ ورزشکار رشتۀ ورزشی پرورش اندام و فتنس، ۴۵ تن پس از رقابت های تنگاتنگ سه هفته یی، به تيم ملی راه یافتند.

اين مسابقات که از ۲۲ حمل سال روان در سالون زورخانه یى کميته ملى المپيک راه اندازی شده بود، امروز با گزینش ۴۵ ورزشکار به تیم ملی خاتمه یافت.

باور هوتک رئيس فدراسيون پرورش اندام کمیته ملی المپیک افغانستان، در حاشیه مراسم پایانی این مسابقات به آژانس خبرى پژواک گفت که در اين مسابقات، از چهار زون کابل ۳۲۵ ورزشکار بین وزن هاى ۵۵ تا ۸۵کيلوگرام داير گرديده بود و ورزشکاران، از ۴۵ کلپ زون های مختلف کابل اشتراک داشتند.

او خاطر نشان کرد که در بخش پرورش اندام، ۱۵ نفر و در دو بخش فتنس که سپورت فزیک و اتلتیک فزیک است، ۳۰ ورزشکار برتر، عضويت تيم ملی را کسب کردند.

وی علاوه کرد که  ورزشکاران، درمسابقات پرورش اندام، نظر به اساس وزن و در فتنس نظر به قد برگزیده شده اند.

صمیم رحیمی که از سه سال به اینسو، در رشته پرورش اندام فعاليت می کند و در اين مسابقات توانست در وزن ٦٥ کيلوگرام، با کسب لقب قهرمانى به تیم ملی راه یافت.

اين ورزشکار افزود که براى مسابقات از شش ماه به اینسو، آمادگى لازم گرفته بود و از اين که توانسته  قهرمان شود، خرسند است.

عبدالله یک تن از ورزشکاران دیگر این رشته که در وزن ۶۰ کیلوگرام مسابقه کرده است گفت که از مسابقات راضی است و با گرفتن مقام اول، به یکی از آرزوهایش رسیده است.

او علاوه کرد که پس از پايان مسابقات زون هاى کابل، مسابقات انتخابى تيم ملى پرورش اندام در ولایات نیز برگزار می شود.

به گفتۀ هوتک، ١١٧٠ کلپ پرورش اندام در سراسر کشور، در اين فدراسيون ثبت می باشند که  در هر کلپ ٣٠٠ تا ٥٠٠ ورزشکار تمرين مى نمايند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement