خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

معلمین پکتیکا در عرصۀ سرپناه با مشکلات مواجه اند

معلمین پکتیکا در عرصۀ سرپناه با مشکلات مواجه اند

May 07, 2019 - 12:46

 

شرنه (پژواک، ۱۷ثور ۹۸): شماری استادان پکتیکا شکایت دارند که با گذشت پنج سال، هنوزهم نمرات رهایشی اختصاص یافته در یک شهرک برای شان توزیع نشده، که از ناحیۀ سرپناه با مشکلات مواجه اند.

اما از جانب دیگر، مسئولین ریاست معارف این ولایت میگویند که به زودی، روند توزیع نمرات رهایشی برای معلمین در شهرک از قبل تعیین شده، شروع خواهد شد.

عبدالخالق یکتن ازآموزگاران لیسه خوشحال بابا در ولسوالی یوسف خیل پکتیکا، در مورد به آژانس خبری پژواک گفت که به نمایندگی از معلمین دیگر، پیرامون شهرک با مسئولین ریاست معارف و اداره ولایتی تماس گرفته، ولی تاکنون پاسخ مثبت دریافت نکرده است.

موصوف افزود: "هر بارکه تقاضا میکنیم، می گویند که به زودی توزیع نمرات درشهرک آغاز میشود؛ اما از پنج سال تاکنون این کار عملی نشده است."

همچنان محمدنعیم استاد لیسه علی بابا در شرنه مرکز پکتیکا، به پژواک گفت که در اکثر ولایت های کشور، نمرات رهایشی برای استادان توزیع شده، ولی در پکتیکا تا کنون این کار صورت نگرفته است.

موصوف افزود: "آموزگاران با امتیاز خیلی کم، خدمتگاران جامعه اند؛ نیاز است که نسبت به قشر دیگر جامعه توجه بیشتر به آنها مبذول شود، ولی اینجا همه چیز برعکس است."

همچنان معصوم کامران رئیس اتحادیه استادان پکتیکا، به پژواک گفت که از پنج سال گذشته بدینسو، مسئولین تعهد سپرده اند؛ اما نمرات رهایشی برای آنها توزیع نشده است.

نامبرده اصرار ورزید که توزیع نمرات رهایشی برای استادان باید زودتر آغاز شود؛ زیرا اکثر استادان در عرصه سرپناه با مشکلات مواجه اند.

شماری دیگر از استادان نیز اظهارات مشابه داشته و تاکید کردند که باید روند عملی توزیع نمرات رهایشی درشهرک، شروع شود.

از جانب دیگر، محمد نسیم واجد معاون ریاست معارف پکتیکا، به پژواک گفت که کار ابتدایی شهرک معلمین تکمیل شده و به زودی کار توزیع نمرات در آن آغاز خواهد شد.

همچنان مجیب الرحمن چمکنی والی پکتیکا، به پژواک گفت که آموزگاران مستحق اند و زودتر برای شان نمرات رهایشی توزیع شود.

 موصوف علاوه نمود: "من و اداره ولایتی به معلمین احترام داریم، تلاش میورزیم تا روند توزیع نمرات رهایشی به آنها زودتر آغاز شود."

قابل ذکراست که پیش از این، نمرات رهایشی در شهرک مامورین توزیع شده، ولی تاکنون کسى در آن اسکان اختیار نکرده است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking