خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از طریق یک کمپاین در غور بیش از دو هزار جلد کتاب جمع آوری شده است

از طریق یک کمپاین در غور بیش از دو هزار جلد کتاب جمع آوری شده است

May 14, 2019 - 14:33

فیروزکوه (پژواک، ۲۴ ثور ۹۸): ریاست معارف غور، از یک هفته به این سو کمپاینی را به هدف جمع آوری کتاب و ترویج فرهنگ مطالعه راه اندازی نموده که از طریق آن، تا به حال بیش از دو هزار جلد کتاب جمع آوری شده است.

عبدالحی تابش مسئول کمیته ورزش ریاست معارف غور و یک تن از مسئولین کمپاین یادشده، به آژانس خبری پژواک گفت این کمپاین که به هدف تقویت آموزش در مکاتب، ترویج فرهنگ مطالعه و نبود کتاب درسی در مکاتب راه اندازی شده، مورد استقبال شهروندان غور قرار گرفته است و در هفت روز گذشته ۲۳۰۰ جلد کتاب جمع آوری شده است.

وی خاطر نشان کرد که از جمع کتاب های یادشده ۲۰۰۰ جلد آن، مربوط به مکتب و ۳۰۰ جلد دیگر آن کتاب های معلوماتی برای مطالعه می باشد.

جمیله کریمی مسئول نهاد زنان همفکر، یکی از اهدا کننده گان کتب گفت که نهاد شان به هدف حمایت از نهادهای آموزشی، امروز ۹۰ جلد کتاب آموزشی، قرآنکریم را برای ترویج فرهنگ مطالعه به این کمپاین سپرده است.

وی، از دیگر باشنده گان غور نیز خواست که با پیوستن به این کمپاین، در با سواد ساختن جامعه و دوری از جهل نقش خویش را ایفا کنند.

ازسوی دیگر، شماری از دانش آموزان و معلمان مکاتب غور، با استقبال از راه اندازی این برنامه می گویند که آنان، امروز به کتاب های معلوماتی اندک دسترسی دارند و این کمپاین می تواند از مشکلات نبود کتاب آنان را کمک کند.

عبدالروف معلم لیسه سلطان شهاب الدین غوری گفت: «این کمپاین خیلی خوب است؛ چون مکتب ها کتاب ندارند و شاگردان از نداشتن کتاب رنج می برند.

به گفته وی، با در اختیار قرار گرفتن کتاب های جمع آوری شده، یک بخش از مشکلات معارف حل خواهد شد.

به گفته مسئولین معارف غور، در حال حاضر حدود ۸۲۶ مکتب به شمول مکاتب تعلیمات عمومی، مکاتب مسلکی و مراکز آموزشی اسلامی، در ولایت غور فعال است، که دانش آموزان آن، از کمبود کتاب آموزشی رنج می برند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement