خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از جمع ۲۲۰ کیلومتر جادۀ خاکی غور- بامیان تنها کار ساخت ده کیلومتر آن آغاز گردید

از جمع ۲۲۰ کیلومتر جادۀ خاکی غور- بامیان تنها کار ساخت ده کیلومتر آن آغاز گردید

May 19, 2019 - 13:44

فیروزکوه(پژواک، ۲۹ ثور ۹۸): کار ساخت ده کیلومتر شاهراه غور-کابل از «فیروزکوه تا پُشتۀ گاومُرَک» آغاز گردید؛ اما حدود ۲۱۰ کیلومتر این جادۀ خاکی تا «گردن دیوار» ولسوالی یکاولنگ بامیان، معلوم نیست که چه زمانی آغاز خواهد شد.

از جمع ۵۰۰ کیلومتر شاهراه کابل-غور، ۲۲۰ کیلومتر آن از فیروزکوه تا «گردن دیوار» ولسوالی یکاولنگ بامیان خاکی می باشد و حدود ۲۸۰ کیلومتر دیگر این شاهراه که غور را به کابل وصل می کند، از یکاولنگ تا کابل قیرریزی می باشد.

با این حال، مردم از آغاز کار قیرریزی جاده یادشده که یک بخش کوچک این شاهراه می باشد، خرسندی نموده و ابراز امیدواری می کنند که در آینده نزدیک، سرنوشت ۲۱۰ کیلومتر سرک باقی مانده نیز مشخص گردد و باشنده گان این ولایت بتوانند به راحتی سفر نمایند.

غلام ناصر خاضع والی غور، در مراسمی که به این مناسبت در فیروزکوه مرکز ولایت تدویر یافته بود، پس از قطع نوار و آغاز عملی کار ساخت ده کیلومتر جاده را ناکافی دانست؛ اما گفت که آغاز این کار برای ادامه آن در سال های بعدی امیدوارکننده است.

موصوف افزود: «ما امیدواریم که مسئولین برای ساخت این جاده که از لحاظ اقتصادی از جایگاه خاص برخوردار است و غرب کشور را به مرکز وصل می کند، بودجۀ مورد نیاز آن را به اسرع وقت تدارک ببینند و تداوم این پروژه را حقیقت بخشند تا مردم غور از این مشکل رهایی یابند.»

انجنيرعبدالمجید صمیم رئیس فواید عامه ولایت غور، در این مراسم گفت که سرک یادشده به پهنای ۱۱ متر و درازای ده کیلومتر وهزینه نزدیک به ۴۰۰ میليون افغانی در مدت دو سال از سوی شرکت های نوید نوری سالم بگرام، تابش امید و فولاد میلاد ساخته خواهد شد.

فضل الحق احسان رئیس شورای ولایتی غور نیز با انتقاد از برنامه غیرمتوازن حکومت گفت با آن که کمک های زیادی در سال های اخیر از سوی جامعه جهانی در کشور مصرف شده است؛ اما مردم غور از این کمک ها بهره مند نشده اند.

وی، با خوشی از آغاز کار این سرک گفت: «ما سالیان زیادی انتظار کشیدیم و امروز خوشحال هستیم که کار این سرک عملاً آغاز شد و امیدواریم که روزی شاهد پایان کار ساخت این شاهراه باشیم.»

از سویی دیگر، شهروندان ولایت غور نیز از آغاز کار این سرک استقبال می کنند و ازحکومت خواهان ادامه این کار تا ولسوالی یکاولنگ شدند.

این در حالی است که شش سال پیش، تیم بازسازی ولایتی (پی آر تی) در غور، ۱۲ کیلومتر جاده درون شهری را در فیروزکوه به پایه اتمام رسانیده بودند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan