خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

افراد مسلح بالای دو دختر در فاریاب تجاوز گروهی کرده اند

افراد مسلح بالای دو دختر در فاریاب تجاوز گروهی کرده اند

May 19, 2019 - 16:17

شبرغان(پژواک، ۲۹ ثور ۹۸): خانوادۀ قربانی خشونت که از فاریاب به جوزجان پناه آورده، ادعا می کنند که دو دخترشان، از سوی افراد مسلح مورد تجاوز گروهی قرار گرفته اند و خواستار عدالت می باشند.

این خانواده همچنان در صحبت با آژانس خبری پژواک مدعی شده است که این رویداد در محل بود و باش شان در قریه یوسف میرزای ولسوالی قرمقل ولایت فاریاب که تحت کنترول طالبان می باشد، اتفاق افتاده است؛ اما طالبان وقوع این رویداد را در ساحه تحت کنترول شان تایید کرده وتصریح می دارند افرادی که مرتکب این تجاوز شده اند، مربوط به گروه طالبان نمی باشند و تحت پیگرد قرار می گیرند.

پدر این دختران به آژانس خبرى پژواک گفت که حوالی ساعت ١:٠٠ شب اول ماه رمضان يک تعداد ازافراد مسلح پس ازآنکه وارد حویلی آنها شدند، شیشه های کلکین منزل شانرا شکستانده  و وارد اتاق خواب شان شدند.

وى افزود که افراد يادشده نخست برق منزل شانرا قطع کردند، بعدا دست به لت و کوب تمامی اعضای خانواده وبستن دست و پای او وخانمش زدند و سرانجام دو دختر ۱۴ و ۱۶ ساله آنها را به مهمانخانه برده و شش نفره بالای آنان تجاوز گروهی کرده اند.

وی با تاکید گفت: «دوفرد مسلح که آن ها را می شناسیم با برخی از افراد دیگر، دو دخترم را به اتاق دیگر بردند، من به آن ها خیلی عذر و زاری کردم که به دخترانم دست درازی نکنند، ولی آنها مورد لت و کوبم قرار دادند و من و همسرم را دست و پا بسته در یکی از اتاق ها قفل کردند.»

او خاطر نشان کرد که دست و پایش را به مشکل باز و با شکستاندن دروازه خود را به کوچه رساند و با فریادهای بلند از همسایه ها کمک خواسته است؛ اما هیچکس به کمک او نرسيد .

وی علاوه کرد که پس از این عمل شنیع، یکی از دخترانش لکنت زبان پیدا کرده است و به مشکل سخن می زند.

یکی از دو دختری که مورد تجاوز قرار گرفته است، گفت: « پس از آن که پدر و مادرم را لت و کوب کردند، برق خانه را قطع کردند و من و خواهرم را به مهمانخانه بردند و در آن جا شش نفر بالای ما تجاوز کردند؛ اما ما چهره دو تن را که صبغت الله و حمید الله نام دارند، شناختیم چون آن ها قبلاً همسایه ما بودند.»

با این حال، مادر دو دختر گفت: «ما جریان این رویداد را به بزرگان طالبان منطقه گفتیم و دو فرد مسلح  را که دخترانم شناخته بودند به آن ها معرفی کردیم که قبلاً همسایه ما بودند.»

او خاطر نشان کرد که طالبان با دخترانش صحبت کرده است و جریان را به طور لازم بررسی کردند؛ اما افزون بر اینکه به قضیه رسیده گی صورت نگرفت، در روزهای اخیر برخی افراد مسلح آنان را تهدید به مرگ نموده اند، که از ناگزیری خانه و کاشانۀ خود را ترک و به شبرغان پناه برده اند.

وی، از نهادهای حقوقی خواست که حداقل برای دخترانش دادخواهی کنند، تا عاملین قضیه مورد پیگرد قرار گرفته و مجازات شوند.

با این حال، عباد الله ذکی زاده یکی از منسوبین نیروهای امنیتی ولسوالی اندخوی، با تایید این رویداد گفت که تلاش های همه جانبه برای ردیابی و مجازات عاملین آغاز شده است.

موصوف افزود: «افرادی که متوسل به این عمل شده اند، مربوط به گروپ افراد مسلح محمد الله و ملا امین اند که در ساحات ولسوالی قرمقل فعالیت ضد دولتی دارند و قرار معلوم، این افراد با خانواده متضرر قرابت نیز داشته اند.»

او مدعی شد که پس از شکایت خانواده متضرر به سرگروپ طالبان ، یکی از عاملین قضیه به جرمش اعتراف نموده و گفته است که قبلاً یکی از این دختران را خواستگاری کرده بود؛ اما خانواده اش به وی نداده بود.

اما ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان گفته است که این موضوع را پیگیری می کنند و با عاملین برخورد جدی می شود.

وی افزوده است: «افرادی که به این امر توسل جسته اند، مربوط به گروه طالبان نیستند؛ اما این واقعه در منطقه زیر کنترول ما اتفاق افتاده است.»

مجاهد خاطر نشان کرده است که برخی مردم، به هدف پروپاگند این واقعه را به طالبان نسبت می دهند که حقیقت ندارد و کذب محض است.

در همین حال، خانم مغفرت صمیمی رئیس سازمان حقوق بشر ولایات جوزجان، سرپل و فاریاب با ابراز نگرانی از این رویداد گفت: «اگر به این قضیه رسیده گی صورت نگیرد، خانواده های بیشتری قربانی این گونه مظالم خواهند شد.»

او گفت: «ما از منابع بین المللی می خواهیم تا با اعمال فشار بر گروه طالبان آن ها را وادارند تا جلو این گونه واقعات را در ساحات زیر کنترول شان بگیرند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement