خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٢٥ جریب زمین کانال ننگرهار از غاصبین مسترد شده است

٢٥ جریب زمین کانال ننگرهار از غاصبین مسترد شده است

May 19, 2019 - 16:52

جلال آباد (پژواک، ٢٩ ثور ٩٨): مقامات ننگرهار میگوید که در جریان جلوگیری از غصب زمین دولتی، ٢٥ جریب زمین مربوط به کانال را از چنگ غاصبین بيرون کرده اند.

در این زمین ها از سوی مردم منطقه گندم زرع شده و باغ ها نیز بالای آن احداث شده بود که به تاریخ ٢٩ ثور از طرف اداره کانال و کمک پولیس از بین برده شد.

شامحمود میاخیل والی ننگرهار، در یک کنفرانس خبری گفت در این اواخر به هدف جلوگیری از غصب زمین، تلاش ها را افزایش داده و طی چند روز گذشته، چهار غاصب را دستگیر کرده اند.

وی افزود که امروز مربوط به اداره کانال ٢٥ جریب زمین بعد از فیصله محکمه، از  چنگ غاصبين بيرون گردید و به اداره کانال سپرده شد.

مستوخان هلال رئیس عدلیه ننگرهار گفت که درساحه، غاصبین ٢٨ جریب زمین را غصب کرده بودند که به حکم محکمه ٢٥ جریب آن مسترد شد و سه جریب ديگر تا زمانی نزد آنها میباشد که غاصبین کدام ادعا بالای محکمه داشته باشند؛ بعد از رفع ادعاى آنان، به اداره کانال سپرده میشود.

پرویز علی رئیس کانال ننگرهار گفت که مسترد شدن زمین کانال در افزايش حاصلات و کاریابی به مردم و بلند رفتن عواید این اداره بسیار مفید میباشد.

او افزود که چهار هزار جریب زمین این اداره غصب شده که اداره ولایتی مسترد شدن تمام آن را وعده داده است.

این درحالیست که چند روز قبل، اداره کانال ننگرهار هشدار داده بود که برای استرداد تمام زمین هاى غصب شده، به کمک و همکاری پولیس تلاشها را سرعت خواهد بخشید.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement