خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

انترنت، تاثير منفى بالای فرهنگ کتابخوانی در سرپل گذاشته است

انترنت، تاثير منفى بالای فرهنگ کتابخوانی در سرپل گذاشته است

May 20, 2019 - 13:55

سرپل (پژواک، ٣٠ ثور ٩٨): ریاست اطلاعات و فرهنگ سرپل، با برگزاری مسابقات رسامی و مقاله نویسی، جوانان و نوجوانان را به خواندن کتاب تشویق نموده، وضعیت کتابخوانی را در این ولایت نگران کننده عنوان کرد.

دراين مراسم که امروز در مرکز اين ولايت برگزار شد، بر علاوه مقام هاى محلى، بيش از پنجصد محصل و شاگرد شرکت کرده بودند.   

بشیر احمد حقجو رییس اطلاعات و فرهنگ سرپل، در این محفل ضمن تشویق جوانان و نوجوانان به خوانش کتاب، از ادارات محلی این ولایت خواست که برای کتابخانه عامه سرپل که بیشترین کتاب هایش فرسوده شده و ازبین رفته است، کتاب کمک کنند.

وی افزود که هر چند  انترنت و رسانه های اجتماعی، فرهنگ کتابخوانی را در میان جوانان تحت الشعاع قرار داده؛ اما محصلانى که به خاطر نوشتن پایان نامه و سیمینار به این کتابخانه مراجعه می کنند، کتاب های مورد نياز آنها در کتابخانه وجود ندارد.

قابل ذکر است که سهولت انترنت، از يکسو زمينه را براى دريافت معلومات از اين طريق براى مردم مساعد نموده و از سويى هم، برخى جوانان بيشتر مصروف در شبکه هاى اجتماعى چون فيسبوک و غيره مى باشند و مانع مطالعۀ آنها مى شود. 

حقجو تصریح کرد چند سالی که کتابخانه عامه سرپل، در حویلی های کرایی به سر می برد، تجهیزات این اداره و بیشترین کتاب هایش از بین رفته و نیاز به خریداری تجهیزات و کتاب دارد، که از توان این اداره بالا است‌.

در همین حال عبدالملک عظیمی معاون والی سرپل نیز ضمن تشویق اشتراک کننده ها به مطالعه و کتابخوانی گفت که تنها راه بیرون رفت از وضعیت کنونی افغانستان، رو آوردن نسل جوان به مطالعه و آموختن است.

در این محفل برای ۹ تن اشتراک کننده که در مسابقه مقاله ها، رسامی و کتابخوانی، مقام های اول الی سوم را از آن خود نموده بودند، با اهدای تقدیرنامه مورد تشویق قرار داده شد و برای بقیه اشتراک کننده ها سپاسنامه توزیع گردید.

در عین حال، محصلان و شاگردان از نهاد مسئول حکومتی می خواهند که جهت رونق گرفتن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان جوانان، برنامه های موثرى را روی دست بگیرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement