خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"حکومت باید در جلوگیری از تلفات و جراحات افراد ملکی تغییر جهت دهد"

"حکومت باید در جلوگیری از تلفات و جراحات افراد ملکی تغییر جهت دهد"

May 20, 2019 - 16:54

کابل (پژواک، ۳۰ ثور ۹۸): گروه عدالت و حفاظت از افراد ملکی میگوید که نیروهای دولتی، بار دیگر شمار زیادی از افراد ملکی را کشته و مجروح نموده اند.

این مطلب، درخبرنامه ای بازتاب یافته که از سوی گروه متذکره ((CPAG به آژانس خبری پژواک مواصلت ورزیده است.

منبع نگاشته است که بنا بر معلومات این گروه، دیشب (۲۹ثور) طی دو رویداد جداگانه درهلمند، ۱۳ فرد ملکی کشته شده و ۱۴ تن دیگر زخم برداشته اند.

قرار معلومات ( (CPAG که از خانواده های قربانیان به دست آورده، در آن گفته شده که در قریه سیدان ولسوالی گرشک میان نیروهای دولتی و طالبان مسلح، درگیری بوقوع پیوسته  که سپس نیروی هوایی سه منزل را بمباردمان نموده اند، پنج تن در آن کشته شده و ۱۰ تن دیگر مجروح شده اند، حمله دوم سرشب بر زارعینى که مصروف کار در خرمن گندم بوده صورت گرفته که هشت تن در آن کشته شده و ۴ تن دیگر زخمى شده اند.

منبع علاوه کرده که دیشب به سبب عملیات در ولسوالی نرخ ولایت میدان وردک، به شمول یک کشاورز سه فرد ملکی کشته شده، از جانب دیگر دیروز در ولسوالی غوریان هرات، انفجار ماین دو انجنیر را به کام مرگ کشانده است.

بر بنیاد معلومات گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، از آغاز ماه مبارک رمضان، میزان تلفات و جراحات افراد ملکی از سوی حکومت و مخالفین مسلح، بیشترشده و هر روز آمار درشت کشته شدگان و مجروحین افراد ملکی ثبت میشود.

منبع اذعان کرده که با شروع ماه مبارک رمضان، رییس جمهور محمد اشرف غنی به طالبان گفت که حکومت برای آتش بس در ماه مبارک رمضان آماده است؛ ولی مخالفین مسلح پاسخ رد دادند و برجنگ پافشاری کردند، که در پی آن به افراد ملکی تلفات و جراحات گسترده وارد میشود.

گروه دادخواهی حفاظت از افراد ملکی، از افزایش تلفات و جراحات افراد ملکی نگرانی عمیق ابراز نموده و بار دیگر بر سران حکومت و مخالفین مسلح صدا کرده که در ایام متباقی ماه مبارک رمضان، به خاطر مردم رنجدیده و غمزده آتش بس کنند.

همچنان این گروه، از رسانه های داخلی و خارجی خواسته که در جنگ جاری، صدای افراد ملکی را انعکاس دهند و با دولت ها و مردم آن را شریک سازند.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement