خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"فهرست قرضداران برق، به لوی څارنوالی سپرده میشود"

"فهرست قرضداران برق، به لوی څارنوالی سپرده میشود"

May 21, 2019 - 17:44

کابل (پژواک، ۳۱ ثور ۹۸): شرکت برشنا، لیست اشخاصى را که غیر قانونی از برق استفاده نموده و قرضداری برق را پرداخت نمی کنند، برای  تعقیب عدلی و قضایی با لوی څارنوالی شریک ساخته و روی آن تعهد نامه امضا نمودند.

اين تعهدنامه، امروز در کابل میان امان الله غالب رئیس شرکت برشنا و نور حبیب نثار معاون لوی څارنوالی در امور تحقیق، امضاء گردید.

امان الله غالب رئیس شرکت برشنا گفت که این شرکت برای به دست آوردن قرض های مصارف برشنا که شماری از مردم آنرا پرداخت نمی کنند، میخواهد راه های قانونی دریافت نماید.

او افزود: "هدف ما این نیست که کسی را بدنام و یا بندی نمایيم؛ ما میخواهیم قرض های خود را جمع آوری کنيم تا به دولت مالیه پرداخت نماییم و هم به هموطنان خود انرژی بیشتر آماده سازیم."

به گفته وی، بعد از تعهد مذکور، فهرست آن اشخاصی را به لوی څارنوالی خواهند سپرد که جمعاً  ۷.۸ میلیارد افغانی قرضدار اند.

او نام کسی را نگرفت؛ اما گفت که در این قرضدارها بعضی مقامات بلند رتبه دولتی، شماری اعضای فعلی و سابقه شورای ملی، بعضی سیاسيون و قوماندان های جهادی شامل اند.

وی افزود: "از روی این تعهدنامه، برای تعقیب عدلی سارقین و سوء استفاده کننده گان برق، کمیته مشترک لوی څارنوالی و شرکت مذکور ساخته خواهد شد و آن کسانی را که برق را دزدی میکنند و یا به تاسیسات برشنا صدمه رسانیده اند، به لوی څارنوالی معرفی میکنند."

غالب گفت که در سال روان ۳۰۰ سارق برق را به لوی څارنوالی معرفی نموده است که بیشتر از ۲۰۰تن شان از کابل اند.

او افزود ادارات دولتی که تقریباً ٥ میلیارد افغانی قرضدار باشند، ۲.۴ میلیارد قرض خود را ادا نمایند؛ بقیه آنرا تا آخر سال روان پرداخت کنند.

نورحبیب نثار معاون لوی څارنوالی در امور تحقیق گفت: در قوانین نافذه افغانستان، برای هر جرم و عمل خلاف، راه های قانونی در نظر گرفته شده است؛ تا جلو آن افرادى گرفته شود که اعمال خلاف قانون انجام میدهند.

 وی افزود با کسانی نیز برخورد قانونی خواهد شد که برق را میدزدند و قرض مصارف برق را نمی پردازند.

وی گفت که لوی څارنوالی، قانون را بر تمام مردم یکسان عملی می نماید و هیچ کسی را از قانون معافیت نخواهد داد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement