خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"کار اعمار جاده کندهار- سپین بولدک خلاف قرارداد با کیفیت پایین به پیش برده میشود"

"کار اعمار جاده کندهار- سپین بولدک خلاف قرارداد با کیفیت پایین به پیش برده میشود"

May 21, 2019 - 16:07

کندهار(پژواک، ۳۱ ثور۹۸): اعضای شورای ولایتی کندهار میگویند که کار اعمار جاده کندهار- سپین بولدک، مطابق قرارداد انجام نمی شود و در این پروژه فساد وجود دارد.

کار اعمار ۸۰ کیلومتر جاده کندهار- سپین بولدک موازی با جاده فعلی، از یکسال بدینسو ادامه دارد و قرار است درجریان دو سال به پایه اکمال برسد.

اما مسئولین درمورد کیفیت این سرک ابراز نگرانی نموده و می گویند که کار ساختمان آن، مطابق قرارداد صورت نمی گیرد.

حاجی سیدجان خاکریزوال رئیس شورای ولایتی کندهار، در مورد به آژانس خبری پژواک گفت نظر به معلوماتى که دراختیار این اداره قرار گرفته نشان میدهد که کاراعمار جاده کندهار- سپین بولدک، مطابق قرارداد درست به پیش برده نمی شود.

موصوف افزود که دراین پروژه، فساد موجود است و باید جلو آن گرفته شود، ولی درمورد چگونگی فساد جزییات ارائه نکرد.

ولی نامبرده تقاضا کرد که اداره ولایتی، باید پی هم از پروژه نظارت و وارسی نماید.

خاکریزوال گفت که در نشست هفته وار، این مشکل را با اداره ولایتی نیز شریک نموده است.

انجنیر صابراحمدزی رییس فواید عامه کندهار  پذیرفت که بسا اوقات درجریان اعمارسرک ها معیار در نظرگرفته نمی شود، که این امر باعث میشود سرک ها در اندک زمان تخریب شوند.

موصوف به آژانس خبری پژواک گفت که به کرات به شرکت های قراردادی درمورد هشدار داده، ولی سودی در پی نداشته است.

نامبرده علاوه کرد که نظر به مسئولیت، نه تنها از کار جاده کندهار- سپین بولدک، بلکه از تمام جاده های این ولایت باید نظارت صورت گیرد و با شرکت هايی که مطابق معیارها و شرایط ، کارهای شان را انجام نمی دهند، برخورد قانونی صورت گیرد.

 عزیزاحمد احمدی سخنگوی والی کندهار، به آژانس خبری پژواک گفت که بعد از بروزشکایات درخصوص جاده کندهار- سپین بولدک، والی به ادارات ذیدخل هدایت داد تا کارهای آن عده شرکت های قراردادی را به تعلیق در آورند که خلاف قرارداد پروژه کارمیکنند.

نامبرده، ارتکاب فساد در پروژه های ساختمانی را جنایت بزرگ عنوان نمود و گفت که با خلافکاران برخورد جدی قانونی صورت خواهد گرفت.

قراراست که جاده متذکره، طور دو طرفه با معیار بین المللی اعمارشود، که سبب رونق تجارت داخلی و خارجی خواهد شد و از این طریق مردم به تسهیلات بیشتر دست خواهند یافت.

قرارداد کاراعمار این جاده، با دو شرکت عقد شده، که ۴۰ کیلومترآن به هزینه ۱.۲۵ میلیارد افغانی به یک شرکت و ۴۰ کیلومتر دیگرآن به ارزش ۱.۳۳ میلیون افغانی به شرکت دیگر واگذارشده است.

هزینه اعمارجاده متذکره، از سوی وزارت فواید عامه تمویل میشود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement