خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشنده گان هرات از اخراج اجباری افغان ها از ایران نگرانی کردند

باشنده گان هرات از اخراج اجباری افغان ها از ایران نگرانی کردند

May 22, 2019 - 16:25

هرات (پژواک، اول جوزا ۹۸): شماری از شهروندان هرات، با نگرانی از استفادۀ سیاسی ایران از مهاجرین افغان، می گویند که ممکن ایران همزمان با اخراج افغان ها، برخی از اعضای گروه فاطمیون را نیز وارد افغانستان کند.

 این شمار از شهروندان هرات، امروز دریک همایش، از اخراج شهروندان کشور به گونۀ اجباری ابراز نگرانی کردند.

این در حالی است که چندی پیش عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران گفته بود که اگر تحریم ها بر ایران، توان را از آنان بگیرد، مجبور خواهند شد که مهاجرین افغان را از ایران اخراج کنند.

هرچند معاون وزارت خارجه ایران پس از انتقادهای شهروندان افغان، دوباره سخنان خود را پس گرفت؛ اما شهروندان از برخورد سیاسی ایران با مهاجرین افغان ابراز نگرانی می کنند.

شکریه احمدی از برگزار کننده گان این همایش گفت: «ما از جمهوری اسلامی ایران می خواهیم که با مهاجرین افغان برخورد سیاسی نداشته باشد.»

این شهروندان نگران اند که مبادا ایران در پهلوی اخراج مهاجرین افغان، افراد وابسته به شبکه های جنگی و یا اعضای گروه فاطمیونش را هم به افغانستان روانه سازد.

به عقیده اینان؛ اگر چنین عملی صورت گیرد، افغانستان با گروه های دیگر هم درگیر خواهد شد.

امید ناب، اشتراک کننده دیگردراین همایش گفت: «آنچه که باعث نگرانی مردم افغانستان شده، ورود افرادى تحت عناوین گوناگون مثلا فاطمیون است که باید حکومت در این باره توجه داشته باشد.»

مهدی میرصاد، یکی دیگر از شهروندان هرات گفت: «از حکومت افغانستان می خواهیم که مانع مهاجرت مردم شوند و اگر کسانی هم به کشور باز می گردند، آنان را بررسی کنند که چگونه افرادی هستند.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement