خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

دو پروژه آبرسانی در غور به بهره برداری سپرده شد

بازسازى

آرشيف

دو پروژه آبرسانی در غور به بهره برداری سپرده شد

May 22, 2019 - 12:33

فیروزکوه(پژواک، اول جوزا ۹۸): با افتتاح  دو پروژۀ آبرسانی در ولسوالی لعل و سرجنگل غور، ده ها خانواده و صدها شاگرد يک مکتب، به آب صحى دسترسى پيدا کردند.

این پروژه ها که در قریه های سنگ پلک و نو تحویله ولسوالی های یادشده ساخته شده اند، ظرفیت ۱۶ مترمکعب آب را دارند و شامل اعمار دیوارهای محافظتی برای چشمه ها، نصب میترهای خانه به خانه و شیردهن می باشد، که ۶۰ خانواده و ۵۵۰ شاگرد می توانند از آن مستفید شوند.

بر پایه معلومات محفوظ الله فکور رئیس انکشاف دهات غور، در ساخت دو پروژۀ یادشده، یک میلیون و ۷۴۴ هزار افغانی هزینه شده است که پول آن، از سوی «برنامه ملی آبرسانی و آبیاری روستایی» پرداخت شده است.

وی گفت: «این پروژه ها در قریه های سنگ پلک و نو تحویله ولسوالی لعل و سرجنگل ساخته شده اند که ۶۰ خانواده و ۵۵۰ تن از شاگردان لیسه اتفاق و نو تحویله، به آب آشامیدنی دسترسی پیدا نمودند.»

محمد موسی رئیس شورای قریه نو تحویله ولسوالی لعل و سرجنگل، با اظهار خرسندى از کار و فعالیت ریاست احیا و انکشاف دهات غور گفت که در گذشته، مردم این مناطق از آب های غیرصحی استفاده می کردند که اطفال، دچار اسهال و امراض گونان دیگر می­شدند.

وی افزود: «با تکمیل شدن این شبکه ها، مشکلات مردم از ناحیه آب آشامیدنی صحی مرفوع شده است.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan