خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

رییس صحت عامه بلخ بعد از سه ماه کشمکش تبدیل شد

رییس صحت عامه بلخ بعد از سه ماه کشمکش تبدیل شد

May 22, 2019 - 18:17

مزارشریف (پژواک، اول جوزا ۹۸): داکتر نصیراحمد درانی بعد از سه ماه جنجال، منحیث رییس صحت عامه بلخ تقرر حاصل کرد.

مراسم معرفی  نامبرده که به تاریخ اول جوزا در تالار شفاخانه ملکی بلخ تدویر شده بود، فدامحمد پیکان معاون وزارت صحت عامه، مسوولین محلی بلخ و میرویس ربیع رییس پیشین صحت عامه بلخ اشتراک ورزیده بودند.

کرسی ریاست صحت عامه بلخ، سه ماه پیش بعد از آن جنجالی شد که وزارت صحت عامه و ریاست جمهوری داکتر خلیل حکمتی را به عوض میرویس ربیع، به صفت رییس جدید گماشته شد؛ اما مقام ولایت بلخ و داکتر میرویس ربیع، از این حکم وزارت صحت عامه ابا ورزید.

وزارت صحت عامه در یک اقدام تازه، داکتر خلیل حکمتی را منحیث رییس صحت عامه ننگرهار تعیین کرد و داکتر نصیر درانی رییس اسبق صحت عامه ننگرهار را به صفت رییس صحت عامه بلخ مقررکرد.

فدا محمد پیکان معاون وزارت صحت عامه در جریان سخنرانی اش گفت که تغییر و تبدیل یک اصل حکومتی است که برای موثریت بیشتر امور انجام میشود.

موصوف علاوه کرد که در عرصه صحت عامه افغانستان، پیشرفت های قابل ملاحظه صورت گرفته؛ اما به قولش که هنوز مشکلات بیشتر در این خصوص موجود اند و برای حل آن تلاش های جدی صورت خواهد گرفت.

نامبرده کارکردهای میرویس ربیع رییس صحت عامه بلخ را ستود و نامبرده را در عرصه تهیه خدمات صحی در بلخ مدیر موفق عنوان کرد.

پیکان از رییس جدید صحت عامه بلخ خواست تا برای موثریت هرچه بیشتر خدمات صحی کار جدی نماید.

معین وزارت صحت عامه همچنان گفت که مسایل شخصی و بدبینی ها در ریاست صحت عامه بلخ باید فراموش شود و رهبری جدید باید با تولید فکر و روحیه تازه کار نماید.

موصوف علاوه نمود: ((ارجاع کردن بیماران از شفاخانه ملکی به کلینیک های شخصی، رویه نادرست داکتران با مریضان، واداشتن برای خرید ادویه از اماکن مشخص و سوء استفاده از صلاحیت وظیفوی بعد از این قابل قبول نیست.))

داکتر نصیر درانی رییس صحت عامه بلخ در جریان سخنرانی اش گفت که در عرصه صحت از تحصیل و تجربه کافی بهره مند است و تلاش می ورزد تا خدمات مورد قناعت را برای باشندگان بلخ عرضه نماید.

موصوف علاوه کرد که از طریق رقابت آزاد به کرسی ریاست صحت عامه ننگرهار کامیاب شد و در آن جا وظیفه رسمی را نیز آغاز کرد؛ اما از سوی وزارت صحت عامه به بلخ تبدیل شد و بعد از این برای ساکنین این ولایت مصدر خدمت واقع خواهد شد.

میرویس ربیع، رییس پیشین صحت عامه بلخ در سخنرانی اش اذعان نمود که طی ۱۸ سال گذشته برای بهبود وضعیت صحی بلخ، تلاش های زیاد به خرج داده است.

ربیع افزود که بعد از این مصمم است تا وارد میدان سیاست شود؛ ولی اگر در عرصه صحی برایش نیاز محسوس شد، وی در مورد فکر خواهد کرد.

افضل حدید رییس شورای ولایتی بلخ، برای بهبود هرچه بیشتر خدمات صحی، گزینش داکتر نصیراحمد درانی را اقدام به جا دانست و از آن حمایت کرد.

نامبرده افزود که انجام وظیفه به اساس اصل صداقت و عدم ارتکاب خیانت همرای مردم، خدمت بزرگ است که مسوولین دولتی باید به آن توجه مبذول نمایند.

داکتر میرویس ربیع رییس صحت عامه پیشین بلخ که از افرادی مورد اعتماد و نزدیک به عطامحمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت است، از هژده سال گذشته بدینسو، منحیث رییس صحت عامه بلخ اجرای وظیفه میکرد.

اداره مرکزی، درگذشته چند بار راجع به برکناری ربیع اقدام کرد؛ اما به این کار موفق نشد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement