خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در دو ماه گذشته عواید گمرک ننگرهار سه میلیارد افغانی شده است

در دو ماه گذشته عواید گمرک ننگرهار سه میلیارد افغانی شده است

May 23, 2019 - 16:32

جلال آباد (پژواک، ۲ جوزا  ۹۸): مقامات ریاست گمرک ننگرهار میگویند، عواید جمع آوری شده توسط این اداره در دو ماه گذشته، به سه میلیارد و ۶۴ میلیون افغانی رسیده است.

 آنها میگویند، با افزایش این مقدارعواید، گمرک ننگرهار به سطح کشور، در ارتقای عواید ملی مقام اول را کسب کرده است.

 محمد عمر مومند رئیس گمرک ننگرهار، به تاریخ ۲ جوزا به آژانس خبری پژواک گفت، این اداره ضمن دست آوردهای دیگر بار اول است که در دو ماه اول سال ۱۳۹۸، بیشترین عواید را جمع آوری نموده، از این بابت، به سطح کشور مقام اول را از آن خود کرده است.

 بربنیاد معلومات مومند، با وجودی که گمرک ننگرهار به سطح کشور با بیشترین چالش ها و مشکلات مواجه است ولی باز هم در دو ماه گذشته توانست که سه میلیارد و ۶۴ میلیون افغانی عواید را جمع آوری نماید.

 وی می افزاید: ((یک میلیارد و پنج صد و پنجاه ونه میلیون در ماه حمل و یک میلیارد و شش صد و چهارده میلیون افغانی عواید در برج ثور از گمرک ننگرهارجمع آوری شده که به بودیجه ملی انتقال شده است.))

 نامبرده افزود، باوجودی که در این اواخر میزان تجارت نسبت به سال گذشته با پاکستان کاهش یافته اما ضمن آن توانسته است که به سطح کشور بیشترین عواید را به دست بیاورد.

 رئیس گمرک ننگرهار میگوید، در این قسمت تلاش های شاه محمود میاخیل والی ننگرهار نیز قابل توجه میباشد که در مسیر شاهرای جلال آباد- تورخم نظم را تأمین نموده و هیچ موتر باربری بدون پرداخت مالیه به گمرک فرار کرده نمی تواند.

شاه محمود میاخیل میگوید که در ساحات مختلف پوسته های سیار تعبیه کرده  و روند اخذ محصول گمرکی سایر سنگ های معدنی به شمول سنگ تالک را آغاز نموده است که قبلاً از پرداخت مالیه شانه خالی می کرد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement