خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

«حکومت، از نفوذ سیاسی در انتخاب اعضای کمیسیون مستقل مبارزه علیه فساد اداری جلوگیری کند»

«حکومت، از نفوذ سیاسی در انتخاب اعضای کمیسیون مستقل مبارزه علیه فساد اداری جلوگیری کند»

May 24, 2019 - 12:08

کابل(پژواک، ۳ جوزا ۹۸): نهادهای جامعه مدنی، از حکومت افغانستان می خواهند تا مردم را در انتخاب کمیشنرهای کمیسیون مستقل مبارزه علیه فساد اداری دخیل کرده و از نفوذ سیاسی در آن جلوگیری کند.

در خبرنامه ای مشترک موسسه شفافیت افغانستان و دیدبان شفافیت افغانستان که به آژانس خبری پژواک مواصلت کرده، خواستار ایجاد کمیسیون مستقل مبارزه علیه فساد و تدوین استراتیژی جامع و همه شمول مبارزه علیه فساد گردیده اند.

به باور نهادهای یادشده، تنها یک کمیسیون مستقل و استراتیژی همه شمول می­تواند اشتراک مردم را در امر مبارزه با فساد تضمین کند و بی اعتمادی مردم به دولت چشم انداز صلح و ثبات را چنانچه در گزارش اخیر یوناما آمده است، تضعیف می­کند.

بانو جای سندرز رئیس هیئت مدیره موسسۀ شفافیت افغانستان می گوید که برای ریشه کن کردن فسادی که حکومت را بی ثبات ساخته و آینده کشور را به تهدید مواجه می­کند، ایجاد کمیسیون مستقل مبارزه علیه فساد و تدوین استراتیژی جامع و همه شمول مبارزه علیه فساد ضروری می باشد.

موصوف افزوده است که عدم اعتماد روز افزون مردم بالای ناتوانی حکومت در امرمبارزه علیه فساد گواه آن است که این پدیده تاثیر منفی به سزایی در زندگی روزمره مردم دارد، لازم است تا اقدامات عملی روی دست گرفته شود و نیاز است تا تلاش­های های بنیادی برای تطبیق مفاد کنوانسیون ملل متحد علیه فساد صورت گیرد، تا مبارزه علیه فساد به صورت دوامدار و همه جانبه انجام شود.

بر پایه معلومات منبع، افغانستان در سال ۲۰۰۴ به کنوانسیون فوق پیوسته و در سال ۲۰۰۸ آن­ را تصویب کرده است.

سید اکرام افضلی رئیس اجرائیوی دیدبان شفافیت گفته است: «اگرچه در امر مبارزه علیه فساد شاهد پیشرفت هایی هستیم، اما تلاش­های حکومت فاقد یک رویکرد بنیادی و نهادینه بوده است. رئیس جمهور غنی قانون مبارزه علیه فساد اداری را در سال ۱۳۹۷ توشیح نمود؛ اما در این قانون معیارهای بین المللی ایجاد کمسیون مستقل مبارزه علیه فساد و تعهدات حکومت مدنظر گرفته نشده است.»

افضلی افزوده است، حکومت به نگرانی های جامعه مدنی در خصوص انتخاب غیر سیاسی کمیشنران از طریق یک پروسه شفاف که در آن جامعه مدنی اشتراک معنی دار داشته باشد، پاسخ مثبت نداده است.

نادیه بازیدوال، عضو هیئت مدیره موسسه شفافیت افغانستان عدم سهیم ساختن جامعه مدنی در امر مبارزه علیه فساد را پرسش برانگیز خوانده و از حکومت خواسته است تا یک فضای مناسب را که در آن جامعه مدنی بتواند به شکل موثر در امرمبارزه علیه فساد دخیل باشد، به وجود آورد.

بازیدوال تصریح داشته است: «حکومت برای این­ که اراده قاطع خود را در امر مبارزه علیه فساد نشان دهد، لازم است جامعه مدنی را در تصمیم گیری های ملی و محلی به منظور احیای اعتماد مردم دخیل سازد.»

ریکاردو گراسی، عضو دیگر هیئت مدیره موسسه شفافیت افغانستان، خاطر نشان ساخته است که افغانستان یک تعداد قوانین خوب دارد؛ اما تطبیق ضعیف آن باعث گردیده تا اعتماد مردم بالای حکومت در خصوص مبارزه علیه فساد کم گردد.

گراسی می گوید که افغانستان بهترین قانون دسترسی به اطلاعات را دارد و تطبیق آن می­تواند باشنده گان را آگاه ساخته و فضای مناسب برای سهم گیری مردم و حسابدهی را به وجود می آورد.

او تصریح کرده است: «افغانستان نیاز به یک برنامه دوامدار روابط عامه دارد که بتواند مبارزه علیه فساد را در صدر آجندای ملی قرارداده و اشتراک مردم را بیشتر نماید ضرورت مبرم احساس می­گردد.»

موسسه شفافیت و دیدبان شفافیت افغانستان به این عقیده اند که تقویت نهادهای مستقل، طرح اصلاحات عدالت باز، تضمین نقش سازنده توسط پارلمان جدید و بالاخره بلند بردن سطح سهم­گیری جامعه مدنی در امر مبارزه علیه فساد می­تواند وضعیت اسفبار کنونی را تغییر دهد، چون مبارزه علیه فساد یک استراتیژی جامع و درازمدت را می­طلبد، لازم است تا تمام جوانب مرتبط ذینفع با هم کار نموده تا نتایج دلخواه بدست آید.

این نهادها، ممانعت از وابستگان دولتی، روند انتخاب رقابتی و شفاف، بررسی نامزدها از سوی دولت، بررسی عامه از نامزدها، شفافیت در انتخاب نهایی توسط رئیس جمهور، مدت خدمت معین کمیشنران و تداوم معاش پس از ختم میعاد خدمت را برای انتخاب اعضای کمیسیون مستقل مبارزه علیه فساد اداری لازم می دانند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement