خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سیلاب ها در غور، یک چوپان را با رمۀ گوسنفندانش برده است

سیلاب ها در غور، یک چوپان را با رمۀ گوسنفندانش برده است

May 24, 2019 - 14:55

فیروزکوه(پژواک، ۳ جوزا ۹۸): مسئولان محلی در ولایت غور می گویند که از اثر سرا زیر شدن سیلاب ها در برخی از ولسوالی های این ولایت، ده­ها دکان، ده­ها جریب زمین و یک رمه گوسفند با چوپانش طعمه سیلاب شده اند.

حاجی عبدالاحمد باشنده قریه مناک ولسوالی ساغر به آژانس خبرى پژواک گفت که در پى ريزش باران شديد دو روز گذشته در ولسوالی های ساغر و تولک این ولایت خسارات و تلفاتی در پی داشته است.

وی، با بیان این که سرازیر شدن سیلاب ها در این ولسوالی به ده­ها خانواده خساره هنگفت مالی بر جا گذاشته است، می گوید که سیلاب ده­ ها جریب زمین زراعتی را از بین برده و یک رمه گوسفند را نیز با خود برده است.

موصوف افزود: «باران های که دو روز پیش سبب سیلاب ها شد و مردم را نگران ساخته بود و مردم خانه های شان را ترک کردند و زمین های شان که گندم و جو کشت کرده بودند زیر سیلاب ها شده است و رمه های که از کوه می آمد به سیلاب برابر شد و بیش از ۱۰۰ گوسفند مردم را آب برد.»

سردار احمد دیگر باشنده ولسوالی تولک، با اشاره به این که جاری شدن سیلاب ها بازار این ولسوالی را تخریب کرده است می گوید که ۲۰۰ دکان با اجناس اش طعمه سیلاب شده اند.

او تصریح کرد: «پس از بارش شدید، آب زیاد شد و تمامی بازار را آب گرفت و دکانداران اجناس شان را انتقال داده نتوانستند، همه اموال شان را آب برد و حال مردم غریب ازدولت کمک می­خواهند.»

با این حال، عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور می گوید که تا هنوز ارقام دقیق از همه ولسوالی های غور در دست نیست، اما با آن هم جزئیات ابتدایی نشان می دهد که بیش از ۱۳۰ دکان در ولسوالی تولک این ولایت تخریب و اجناس آن نیز از بین رفته است.

به گفته خطیبی در ولسوالی ساغر به مقدار ۳۰ کیلومتر زمین هموار که در آن کشت زراعت مردم بوده است تخریب و یک رمه گوسفند با نگهبانش را سیلاب ها باخود برده است.

وی افزود: «گزارشات ما تاحال تکمیل نشده، اما چیزهای که به ما رسیده از ساغر و تولک این است که ۱۳۰ دکان در ولسوالی تولک و ۳۰ جریب زمین در ولسوالی ساغر تخریب و یک رمه گوسفند با چوپانش طعمه سیلاب شده اند.»

این در حالی است که در ولسوالی های پسابند، شهرک و دولینه نیز باشنده گانش طی تماس های تيلیفونی از تخریب زمین های زراعتی، درخت های مثمر و خانه های مسکونی خبر داده اند.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan