خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

پولیس: حاجی دلاور طراح یک انفجار بر نظامیان است

پولیس: حاجی دلاور طراح یک انفجار بر نظامیان است

May 24, 2019 - 14:28

کابل(پژواک، ۳ جوزا ۹۸): وزارت امور داخله می گوید، حاجی دلاور که خود را مشاور رئیس مشرانو جرگه معرفی می کرد، طراح اصلی یک انفجار بالای نیروهای امنیتی در شهر جلال آباد، می باشد.

وزارت امور داخله روز گذشته با نشر اعلامیه یی از بازداشت حاجی دلاور که خود را مشاور رئیس مشرانوجرگه معرفی می کرد، خبر داده، نگاشته بود که این فرد یک تن از حمایه کنندگان «گروپی از تروریستان» می باشد.

در خبرنامه تصریح شده است که از نزد حاجی دلاور، یک تعداد اسناد جعلی، نمبر پلیت وسایط، سلاح های غیرقانونی، هفت صدهزار کلدار، وسایط زرهی و یک عراده موترهایلکس تعقیبی به دست آمده است.

با این حال، نصرت رحیمی سخنگوی وزارت امور داخله، در صفحه فیسبوک خود نوشته است: «سال قبل نیروهای امنیتی در شهر جلال آباد، واسطه لندکروز حاجی دلاور را در یکی از چک پاینت ها ایستاد می کند و فلم سیاه شیشه های موتر آنرا پاک می کند و فردای همان روز بالای همان سرباز که شیشه های موتر حاجی دلاور را پاک کرده بود، انفجار می شود که متاسفانه این سرباز دلیر شهید می شود و چند تن دیگر نیز شهید و زخمی می شوند و به اساس اطلاعات موثق ما، این انفجار را خود حاجی دلاور سازماندهی کرده بود.»

موصوف افزود که در تصاویر به وضوح دیده می شود، واسطه ای که روز گذشته از نزد حاجی دلاور به دست آمده است، سال پار سرباز در حال پاک کردن شیشه های سیاه آن بود.

سخنگوی وزارت امور داخله، می گوید که این یکی از «جنایات» حاجی دلاور است و معلومات بیشتر در باره این فرد، بعداً شریک می شود.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement