خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

جنرال احمدى: تروريستان خارجى کشور را ترک كنند، يا افغانستان قبرستان شان خواهد بود

جنرال احمدى: تروريستان خارجى کشور را ترک كنند، يا افغانستان قبرستان شان خواهد بود

May 25, 2019 - 15:15

کابل (پژواک، ٤ جوزا ٩٨):  تورنجنرال فريد خان احمدى قوماندان جدید قول اردوی عملیات‌های خاص وزارت دفاع ملی، در مراسم معرفى اش، به تروريستان خارجى اخطار داد كه افغانستان را ترک كنند؛ در غير آن، اين كشور قبرستان شان خواهد بود.

جنرال احمدى امروز در يک مراسم خاص که در آن اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملى، جنرال بسم الله خان وزيري لوى درستيز و مقامات ديگر امنيتى و نماينده گان ناتو حضور داشتند، معرفى شد.

موصوف  گفت: "پيام من به طالبان اين است كه به تعقيب تان هستيم و پيداي تان ميكنيم و بخاطر جنايات تان محاكمه خواهيد شد. "

جنرال احمدى به طالبان هشدار داد که خود را بى دليل نكشند، و معيوب نسازند، به خانوده هاى شان دل بسوزانند كه بعد از آنها بدبخت ميشوند؛ سلاح شان را بر زمين بگذارند.

وى خطاب به سربازان گفت که فردا از ميان شما سربازان اردوى ملى؛ قومندانان، لوى درستيز و وزير دفاع تعيين خواهد شد.

جنرال فرید همچنان گفته است که پایین آوردن سطح تلفات نیروها و افزایش عملیات ها و تامین امنیت انتخابات، از اولیت‌های شان خواهد بود. 

 اسد الله خالد سرپرست وزارت دفاع ملى، در اين مراسم خطاب به نيروهاى كماندو گفت: "ما قدر قهرمانى هاى شما را هميشه ميدانيم، وظيفه ما اين است كه با تمام قوا از شما حمايت كنيم. امروز تورنجنرال احمدى از ميان شما نيروهاى كماندو تعيين شده است و فردا از ميان شما قومندانان، لوى درستيز و وزير دفاع تعيين خواهد شد. "

موصوف افزود: "در گذشته شاهد از دست دادن شهرهاى كلان بوديم، شاهد فاجعه ها و قتل عام هاى دشمن بوديم؛ اما امسال با تمام توانى كه دشمن با همكاران خارجى شان داشت، به نقطه اى در افغانستان تغييرى ايجاد نشد؛ تمام اين ها قهرمانى و جان فشانى شماست. "

پيش از اين تورنجنرال احمدى به حيث رييس مركز مشترك عمليات هاى خاص، به مدت يك سال ايفاى وظيفه مينمود.

تحصيلات نظامى وى از حربى ښوونځى آغاز، ماسترى علوم نظامى خويش را از پوهنتون عالى "كوماندوپراشوتى" از كشور روسيه، تحصيلات اركانحربى خويش را در اكادمى ايالات متحده امريكا ، ماسترى دوم خويش را در رشته روابط، امنيت بين المللى و ستراتيژى، از كالج شاهى لندن و مطالعات استراتژيك دفاعى را در پوهنتون سلطنتى مطالعات دفاعى به پايان رسانده است.

فعاليت هاى نظامى تورنجنرال احمدى، از قومندانى بلوك آغاز گرديده و الى قوماندانى قول اردو و كوماندو ادامه دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement