خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

بخش صوتى

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در سيلاب ها برعلاوۀ وارد شدن خسارات سنگين مالى١٩تن کشته و زخمى شده اند

در سيلاب ها برعلاوۀ وارد شدن خسارات سنگين مالى١٩تن کشته و زخمى شده اند

May 25, 2019 - 14:56

کابل (پژواک، ۴جوزا ۹۸): طی دو روز گذشته، در اثر جاری شدن سیلاب ها در شش ولایت، دست کم شش تن جان باخته، ١٣ تن زخم برداشته و ٤٥٧ منزل تخریب و یا متضرر شده است.

محمد تمیم عظیمی سخنگوی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، به آژانس خبری پژواک گفت که اين خسارات مالى و جانى، از اثر سرازیر شدن سیلاب ها در ولایت هاى بامیان، بغلان، غور، هرات، غزنی و کابل، به تاریخ اول و دوم ماه جوزا وارد شده است.

به اساس معلومات وى، در اثر ریزش باران در شهر کابل، یکتن جان باخته، پنج تن زخمی شده و ۲۰۰ خانه مسکونی تخریب و یا متضرر شده است.

به گفته وی یک مسجد نیز در ناحیه هفتم شهر کابل تخریب شده است.

وی همچنان گفت که در اثر ریزش باران و سیلاب ها در ولایت هرات؛ سه تن جان باخته، یکتن زخمی شده و ۸۸ خانه متضرر شده و  در ولایت غور یکتن جان باخته، شش تن زخمی شده، ۱۳۳ خانه  تخریب و ۱۶ خانه متضرر شده است.

موصوف افزود که در غور ۱۳ مواشی نيز تلف شده است.

او گفت که در ولایت غزنی، يک تن جان باخته و ۱۱ خانه تخریب شده است و در ولایت بامیان  ۱۴ منزل مسکونى متضرر شده است.

اين درحاليست که مقامات اين وزارت، قبل ازاين به برخى رسانه گفته اند که دراثر سرازيرشدن سيلاب ها در مناطق مرکزی، جنوب و غرب افغانستان ٢١تن تلف شده اند.

اما سخنگوى اين وزارت، امروز به آژانس خبرى پژواک گفت که ارقام ارايه شده ازسوى مقامات اين وزارت به رسانه ها، ابتدايى بوده و درپى بررسى هاى دقيق که درمناطق آسيب پذيرصورت گرفت، معلوم گرديد که درمجموع شش تن کشته و ١٣ تن زخمى شده اند.

از سويى هم، سخنگوى اين وزارت خاطرنشان کرد که حدود ٥٠٠ تنى که در ولسوالی شیبر باميان در سيلاب ها گیر مانده بودند، نجات داده شده و به محلات مصئون انتقال یافته اند.

عظیمی یاد آور شد که درولایت بغلان نيز یکتن از اثر سيلاب ها زخمى شده و چهار خانه قسماً تخریب شده است.

او بدون ارايه جزييات گفت که کمک مواد غذايى و غيرغذايى، برای متضررین ناشی از سیلاب ها جریان دارد.

بر اساس آمار وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث؛ از دوازدهم ماه حوت سال گذشته تا حال، در اثر ريزش باران و سرازير شدن سيلاب ها  در ۱۹ ولایت، در مجموع ۲۲۰ تن جان باخته، بیش از یکصد تن زخمی شده، ۱۶۲۰۰ منزل تخریب و ۱۹ هزار منزل دیگر متضرر شده اند.

به گفته منبع؛ در اين مدت از اثر سيلاب ها حدود ده هزار مواشی نيز تلف شده است.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Etisalat Get more data, Etisalat Afghanistan