خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

برخى باشنده هاى تخار از افزايش ناامنى ها در اين ولايت شکايت دارند

برخى باشنده هاى تخار از افزايش ناامنى ها در اين ولايت شکايت دارند

Jun 01, 2019 - 12:54

کابل (پژواک، ١١جوزا ٩٨): برخى باشندگان ولايت تخار، از گسترش بد امنى­ها در اين ولايت نگران اند و از حکومت مى خواهند که براى رفع اين مشکل، در سطوح رهبرى پوليس اصلاحات آورده و تعداد نيروهاى امنيتى را در اين ولايت افزايش دهد.

ده ها تن از نمايندگان نهاد­هاى مدنى، بزرگان و سران قومى ولايت تخار، امروز در يک نشست خبرى زيرنام «دادخواهى مردم تخار نسبت گسترش ناامنى ها در اين ولايت» در کابل اشتراک نموده گفتند که اگر حکومت به خواسته هاى آنان رسيدگى نکند، اعتراض هاى مدنى شان را گسترش مى دهند.

در قطعنامه ای که از سوى آنان منتشر شد، آمده است که بايد تمام نيروهاى امنيتى تخار حفظ، تقويت و تجهيز گردد، در سطح رهبرى پوليس اصلاحات لازمى روى دست گرفته شود و عمليات پاکسازى مخالفين مسلح دولت، در تمام نقاط نا امن آغاز يابد.

همچنان جمع آورى سلاح از نزد افراد مسلح غير مسئول و تلاشى فورى خانه به خانه جهت جلوگيرى از نفوس بيشتر طالبان مسلح در قريه هاى نزديک شهر تالقان مرکز ولايت تخار، از موارد ديگر اين قطعنامه مى باشد.

مونسه مبارز يک تن از فعالان مدنى اين ولايت، در نشست امروز گفت: « افزايش بد امنى ها در تخار و سکوت حکومت سوال برانگيز است، چهار سال قبل نسبت به امروز، تخار يکى از پُر امن ترين ولايات در کشور بود؛ اما حالا در اين ولايت نيز بدامنى ها افزايش يافته است.»

وى افزود که چهار سال قبل، تنها در يک يا دو ولسوالى مخالفين مسلح دولت حضورداشتند؛ اما اکنون در اکثر ولسوالى هاى اين ولايت جا به جا شده اند.

او به عنوان مثال گفت که ولسوالى هاى چاه آب و ورسج که حدود چهار سال قبل، از  امن ترين ولسوالى ها به شمار ميرفت، اکنون در کنترول طالبان مسلح قرار دارند.

  مونسه بدون ارايه آمار گفت که اختطاف، دزدى و قتل هاى بدون موجب نيز در اين ولايت در حال افزايش است و مردم را نگران ساخته است. 

سيد جليل سادات يک تن ديگر از فعالان مدنى اين ولايت گفت که افزايش نا امنى ها در اين ولايت، مردم را نگران ساخته است و مردم خواهان تامين امنيت از سوى حکومت اند.

هردو منبع يادشده، خواهان اقدامات جدى از سوى حکومت شده گفتند در صورتى که به خواسته هاى آنان رسيدگى نشود، آنان به اعتراض هاى مدنى شان ادامه خواهند داد.

اين درحالى است که به اساس يک گزارش آژانس خبرى پژواک، در ماه گذشته ميلادى(مى)، تخار از بابت تلفات وارد شده در حملات مختلف، در رديف بيست و سوم قرار دارد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement