خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٣٠ تنى که در پُرچمن فراه باطالبان يکجا شده بودند، دوباره به دولت پيوستند

٣٠ تنى که در پُرچمن فراه باطالبان يکجا شده بودند، دوباره به دولت پيوستند

Jun 01, 2019 - 10:28

فراه(پژواك،١١جوزا ٩٨): عبدالولى مبارز قوماندان امنيۀ پيشين ولسوالى پرچمن فراه که همراه با ٢٩ تن از افرادش، سال قبل با مخالفين مسلح دولت يک جا شده بود، دوباره با افراد خود به دولت پيوست.

 

عبدالولى قوماندان امنيه پيشين پرچمن وعبدالظاهر مبارز مدير اسبق امنيت اين ولسوالى با ٢٨ تن ديگر از افراد شان، سال گذشته با طالبان پيوسته بودند.

 

مُحب الله محب سخنگوى قوماندانى امنيه فراه گفت که اين دو تن، عصر ديروز با ٢٨ تن ديگر، از اثر تلاش هاى قوماندانى امنيۀ پرچمن و بزرگان محل، با ٣٥ ميل سلاح سبك و سنگين همراه با هفت موتر رينجر پوليس، با قوماندانى امنيه ولسوالى پرچمن يكجا شدند.

 

سمونيار رحمت الله خيرخواه قوماندان امنيه فراه، پيوستن اين افراد با نيروهاى پوليس را در راستاى تامين امنيت پرچمن موثر دانسته گفت: «از اين به بعد مخالفين مسلح دولت، در اين ولسوالى درس خوبى خواهند گرفت.»

 

منابع رسمی طالبان تا حال در اين مورد چيزى نگفته اند؛ اما يک منبع محلى آنان تاييد مى کند که افراد يادشده به دولت پيوسته اند.

 

عبدالولى مبارز و عبدالظاهر مبارز، مربوط به خانواده يى هستند که سال ها بر ولسوالى پرچمن حکومت کرده است.

 به اساس گزارش هاى آژانس خبرى پژواک، باشنده هاى محل سال ها از «ظلم و ستم اين خانواده» شکايت داشتند و افراد اين خانواده را که در پست هاى مهم حکومتى بودند، به جرایم ضد بشری متهم می کردند.

محمدسليم مبارز که در راس اين خانواده قرار داشت و برای حدود ده سال به حيث ولسوال پرچمن کار کرده بود، در ماه عقرب سال ١٣٩١ در اثر برخورد مو‌تر حاملش با ماین کنار جاده، کشته شد و پس از او محمد داوود مبارز پسرمحمدسليم مبارز، به حيث ولسوال و عبدالولى مبارز پسر ديگر سليم مبارز، به حيث قوماندان امنيه و عبدالظاهر مبارز به حيث مدير امنيت اين ولسوالى کار مى­کرد.

در اواخر سال ١٣٩٦ افراد ديگرى به حيث قوماندان و ولسوال معرفى شدند؛ اما داوود مبارز و عبدالولى مبارز ولسوال و قوماندان امنيه جديد را نمى پذيرفتند؛ اما سرانجام بعد از درگيرى ده روزه، قوماندان و ولسوال جديد معرفى و داوود، عبدالولى و شمار ديگرى از افراد آنها با تجهيزات و وسايل حكومتى که در دسترس داشتند، به طالبان مسلح پيوستند؛ اما داوود مبارز ولسوال وقت توسط نيروهاى كوماندو دستگير و به كابل انتقال داده شد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement