خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

٨٥ درصد اشتراک کننده گان کانکور شامل موسسات تحصيلات عالى و نيمه عالى مى شوند

٨٥ درصد اشتراک کننده گان کانکور شامل موسسات تحصيلات عالى و نيمه عالى مى شوند

Jun 11, 2019 - 13:52

کابل (پژواک، ٢١ جوزا ٩٨): سرپرست وزير تحصيلات عالی، در اولين دور امتحان کانکور در کابل گفت که نتايج کانکور، تا ٢٠ سرطان اعلام و ٨٥ درصد اشتراک کننده گان کانکور، به موسسات تحصيلات عالى و نيمه عالى جذب مى شوند.

عبدالاحد بالاکرزى سرپرست وزارت تحصيلات، امروز پيش از آغاز اولين دور امتحان کانکور در کابل به خبرنگاران گفت که در مجموع حدود دوصد هزار تن  در تمام کشوربراى شرکت در امتحان کانکور ثبت نام کرده اند.

موصوف خاطر نشان کرد که از اشتراک کننده گان کانکور، ٦١ درصد به موسسات تحصيلات عالى و نيمه عالى دولتى و ٢٤ درصد به موسسات تحصيلات عالى و نيمه عالى خصوصى جذب مى شوند.

 به گفتۀ مقام هاى کميته امتحانات کانکور، در امتحان کانکور سال ١٣٩٦ بيش از ٢٠٠ هزار تن اشتراک نموده بودند و حدود ١٠٢ هزار تن در موسسات عالى و نيمه عالى جذب شده بودند.

به اساس معلومات بالاکرزى، امتحانات کانکور از هفتم حمل سال جارى آغاز و تا حال بدون کابل و ننگرهار در تمام ولايات کشور اخذ شده است.

به گفته او در کابل ٥٢ هزار تن براى شموليت در امتحان ثبت نام نموده اند که ٢٢ هزار تن آنها را دختران تشکيل مى دهند.

به اساس معلومات او قرار است امتحان کانکور در کابل، در چهار مرحله به تاريخ هاى ٢١، ٢٢، ٢٣ و ٢٤ جوزا اخذ شود.

سرپرست وزارت تحصيلات عالى گفت که امسال درس هاى سمستر خزانى، در پانزده هم اسد آغاز مى شود و نتايج امتحان کانکور از ١٥ تا ٢٠ سرطان  اعلام مى شود.

قرار است امتحان کانکور ولايت ننگرهار هفته آينده اخذ گردد.

سرپرست وزارت تحصيلات عالى افزود که قرار است بعد از اخذ امتحان در ننگرهار، آخرين امتحان متفرقۀ کانکور در هفتم سرطان در کابل اخذ شود.

موصوف خاطر نشان کرد که اکنون به هدف شفافيت بيشتر در امتحان، براى هر اشتراک کننده کانکور، کتابچه جداگانه سوالات در نظر گرفته شده است.

برخى از اشتراک کننده گان امتحان امروز کانکور در کابل نيز از شفافيت بيشتر در امتحان سخن مى زنند و از اعلام نتايج کانکور پيش از آغاز درس هاى سمستر خزانى، استقبال مى کنند.

حميرا يک تن از اشتراک کننده گان امتحان امروز، پيش از آغاز امتحان به آژانس خبرى پژواک گفت که از ثبت داوطلبان کانکور در سيستم بايومتريک و توزيع کارت امتحان کانکور در هر حوزۀ تعليمى شهر کابل، پيدا است که امسال شفافيت بيشتر در امتحان وجود دارد.

علامت: 

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement