خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مسابقات نشان زنى و دوش به هدف انتخاب ورزشکاران برتر آغاز شد

مسابقات نشان زنى و دوش به هدف انتخاب ورزشکاران برتر آغاز شد

Jun 12, 2019 - 14:06

کابل (پژواک، ٢٢ جوزا ٩٨): مسابقات نشان زنی و دوش بین جوانان، به افتخار صدمین سالگرد استرداد استقلال افغانستان، و انتخاب ورزشکاران برتر براى مسابقات آسيايى، امروز از کابل آغاز شد.

افغان ها تحت قيادت غازى امان الله خان، بعد از فداکارى هاى زياد، به تاريخ ٢٨ اسد سال ١٢٩٨ هجرى شمسى، توانستند استقلال شان را از نزد انگليس ها به دست آوردند.

در مسابقات امروز هر ورزشکار، پنج بار توسط تفنگ ليزرى بر هدف تعيين شده شليک و سپس فاصلۀ دوصد متر را با دوش طى  کردند.  

خوشحال سروری رئیس فدراسیون ورزش های پنجگانه افغانستان، به پژواک گفت که قرار است مسابقات نشان زنى و دوش در سه کتگوری (خردسالان، نوجوانان و جوانان) امروز در کابل و در روزهاى آينده در ولايت هاى هرات، ننگرهار و بلخ برگزار شود.

او خاطرنشان کرد که بعد از برگزارى انتخاباتى در سطح ولايات، از هر ولايت سه ورزشکار برتر بين خود مسابقه مى دهند و از اين ميان سه، سه ورزشکار برتر از هر کدام کتگورى هاى يادشده براى شرکت در مسابقات آسياسى دوش و نشان زنى انتخاب  مى شوند.

وی گفت در مسابقاتى که امروز در کابل برگزار شد؛ در کُل پنجاه تن از ورزشکاران ولايت کابل در آن شرکت نموده اند.

به اساس معلومات منبع، در اين مسابقات در بخش خردسالان عبدالمصور رحيمى، در بخش نوجوانان جمشيد، در جوانان على سينا مقام هاى اول را از آن خود کردند.

عبدالمصور رحیمی، به آژانس خبرى پژواک ضمن اظهار خرسندى از اينکه در کتگورى خردسالان مقام اول را از آن خود کرده است، گفت: «برخی جوانان کشور ما به موادمخدر رو می آورند، اگر همچو برنامه های ورزشی برای جوانان برگزار شود، نسل جوان هرگز به اعتیاد رو نمی آورد.»

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking