خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از نزد یک قوماندان اسبق پولیس ارزگان ده ها میل سلاح به دست آمده است

از نزد یک قوماندان اسبق پولیس ارزگان ده ها میل سلاح به دست آمده است

Jun 16, 2019 - 17:18

ترینکوت(پژواک، ۲۶ جوزا ۹۸): مسئولین امنیتی ارزگان میگویند که روز گذشته در جریان عملیات در  ترینکوت مرکز این ولایت، ده ها میل سلاح سبک و سنگین، مواد منفجره و مهمات به دست آورده اند.

مسِولین میگویند که با مواد گرفته شده؛ یک قوماندان اسبق پولیس هم گرفتار شده و جهت بر رسی به مرکز انتقال یافته است.

مسئولین امنیتی ارزگان خبر میدهند که در عملیاتى که در  ترینکوت مرکز این ولایت انجام شد، ده ها میل سلاح سبک و سنگین، مواد منفجره، ده ها جوره یونیفورم پولیس به دست آورده اند، که در این پیوند یک قوماندان اسبق پولیس نیز بازداشت شده است.

دگروال خطاب خنجری قوماندان امنیه، به تاریخ ۲۶ جوزا به آژانس خبری پژواک گفت که در سلاح های به دست آمدهپ توپ های ۲۸ ملی متری، زیکو یک، اگا-اس، راکت ها، پیکا ها، کلاشینکوف ها و تفنگچه ها شامل میباشد.

وی افزود که در پیوند به این مهمات؛ یک قوماندان اسبق پولیس این ولایت نیز بازداشت و به کابل فرستاده شده؛ اما وى نام این قوماندان را علنی نکرد.

قومندان امنیه گفت که روند خلع سلاح را جاری نگهداشته و کسانی که سلاح های غیر قانونی دارند، از نزد شان گرفته خواهد شد.

خنجری از بزرگان و موسفیدان  نیز خواست، که پولیس را با اجراآت خویش مانده، و کسانی را که در عملیات بازداشت میکنند، جهت رهایی ایشان به قوماندانی امنیه مراجعه نکنند.

این در حالی است که وزارت امور داخله، طی یک سال گذشته، پروسه خلع سلاح و مبارزه با زورمندان را در کابل و ولایات گسترده ساخته است.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking