خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مصارف متقاضايان حج از افغانستان شش درصد بلند رفته است

مصارف متقاضايان حج از افغانستان شش درصد بلند رفته است

Jun 16, 2019 - 17:11

کابل (پژواک،۲۶جوزا ۹۸): وزارت ارشاد، حج و اوقاف افغانستان، امسال به دليلى نزديک به شش درصد پول بيشتر را از متقاضيان حج اخذ مى کند که امسال، مصارف غذاى آنها را نيز به دوش گرفته است.   

قرار است امسال چون سال گذشته؛ سى هزار تن از افغانستان براى اداى فريضۀ حج عازم عربستان سعودى شوند. 

در اعلاميه وزارت ارشاد، حج و اوقاف کشور آمده است که امسال، مجموع مصارف يک زایر اهل تسنن ۲۷۵۰ دالر امریکایی و مصارف فی زایر اهل تشیع ۲۸۰۰ دالر امریکایی تثبیت گردیده است.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتى اين وزارت، از اهل تشيع به دليلى پنجاه دالر اضافه اخذ مى شود که حجاج آنها براى نيت کردن حج، از ميدان هوايى جده مستقيم به محل ميقات (نيت کردن حج) مى روند، در حاليکه حجاج اهل تسنن، حين عبور از اين محل در طياره نيت مى کنند. 

منبع خاطر نشان ساخت که سال گذشته، از اهل تسنن ٢٦٠٠ دالر و از اهل تشيع ٢٦٥٠ دالر امريکاىى اخذ ميشد.

منبع خاطر نشان کرد که امسال، تمام هزينه هاى حجاج به شمول تهيه غذا شامل مبالغ يادشده مى باشد؛ اما سال هاى گذشته مصارف غذاى حجاج بر عهدۀ حجاج بود.

وزارت از متقاضیان حج، امسال خواسته است که پروسه تحویلی قسط دوم مصارف حج، جهت ترتیب و تنظیم کارهای حجاج، فردا (دوشنبه ٢٧ جوزا) در مرکز و ولایات آغاز می شود.

در اعلامیه، از متقاضیان خواسته شده که از تاریخ (۲۷) جوزا الی (۱۵) سرطان سال جاری، با سند نوبت و ساير اسناد لازم، در مرکز به مجتمع حجاج واقع دامنه تپه مرنجان، جوار چهارراهی ملی بس و در ولایات به ریاست های ارشاد، حج و اوقاف مربوطه مراجعه نمایند تا طی مراحل اسناد سفر شان پیگیری و انجام گردد.

گزارش های مربوطه:

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement

Maiwand Bank - Just Banking